Organizatorzy ulicznych biegów w Polsce wyciągają wnioski z tragedii w stolicy, gdzie podczas imprezy "Biegnij Warszawo" zmarł 37-Letni mężczyzna - informuje "Rzeczpospolita".
Tej jesieni odbędzie się jeszcze kilka dużych imprez biegowych. W niedzielę odbędzie się 14. Poznań Maraton, a 11 listopada Bieg Niepodległości w Warszawie.
"Mamy dobre zabezpieczenie medyczne, a dodatkowo podpisaliśmy porozumienie z Centrum Chorób Serca i Układu Krążenia I-Kar, gdzie każdy zarejestrowany uczestnik może się przebadać kardiologicznie" - mówi Monika Prendke z Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji; organizator niedzielnego maratonu.
W lecznicy do soboty ma zostać przebadanych ok. 500 zawodników. "Kilkadziesiąt już wysłano na dodatkowe badania po tych konsultacjach" - mówi Paweł Rzeźniczak z I-Kara. Poznańską imprezę będzie obsługiwać 13 karetek, z czego pięć lotnych na trasie.
Także władze innych miast, w których odbywają się biegi, wyciągają wnioski z tego, co stało się w niedzielę w Warszawie. Tak jest np. w Krakowie. Niewykluczone, że podczas imprez organizowanych przez miasto uczestnicy będą musieli przedstawiać zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.