Tysiące na urodzinach Karoliny

Był tort, inscenizacje teatralne, zabawy z wodzirejami oraz koncert Haliny Frąckowiak. Mowa o sobotnich uroczystościach w tej miejscowości, gdzie świętowano 110. urodziny błogosławionej Karoliny Kózki - pisze Polska Gazeta Krakowska.

Urodziny rozpoczęły się w samo południe w Wał Rudzie - w domu, w którym urodziła się błogosławiona. Stąd kilka tysięcy osób wyruszyło w kierunku lasu, gdzie wytyczona jest droga krzyżowa szlakiem męczeństwa Karoliny Kózki. W tej nietypowej procesji szli również uczestnicy tegorocznej edycji "Wesela Wesel", które przez weekend odbywało się w Tarnowie. To organizowane od 14 lat spotkania małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe. O godz. 15, w sanktuarium w Zabawie, rozpoczęła się koronka do Miłosierdzia Bożego, wyśpiewana przez scholę tegorocznej pieszej pielgrzymki tarnowskiej. Uroczystą mszę świętą "urodzinową" sprawował bp Wiesław Lechowicz, a kazanie wygłosił postulator procesu kanonizacyjnego ks. Wiesław Pio- trowski. Po mszy św. ks. biskup poświęcił m.in. tort. Był on tak duży, że każdy mógł spróbować, jak smakuje. Z powodu deszczu z małym opóźnieniem wystawiony został spektakl o błogosławionej przygotowany przez młodzież. Później był czas na tańce. Gości zabawiali m.in. wodzirejowie. Gwiazdą wieczoru była tym razem Halina Frąckowiak, która zaśpiewała swoje największe przeboje i najnowsze piosenki. Rozlosowano też rower w loterii fantowej. Na koniec wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  22°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  25°C Czwartek
  dzień
  wiecej »