Jasna Góra: Ogólnopolskie spotkanie Wspólnoty Cenacolo

Osoby związane ze Wspólnotą Cenacolo zakończyły w niedzielę 26 października na Jasnej Górze dwudniowe spotkanie formacyjne. Wśród prawie 300 uczestników spotkania znaleźli się byli narkomani oraz rodziny, które borykają się z uzależnieniem swoich bliskich.

"To spotkanie ma prowokować do zmiany życia rodziców, gdyż najczęściej problem sięgania po używki ma swoje źródło w rodzinie" - powiedział ks. Zbigniew Kowalczyk, duszpasterz polskich grup Wspólnoty Cenacolo. Weronika, która we Wspólnocie ma dwóch synów, uważa, że najtrudniej jest patrzeć na dziecko, które stacza się na dno. Jednak w jej przypadku pomocą w przezwyciężeniu takiej sytuacji okazała się modlitwa. - Patrzyłam, jak moje dzieci gubią się w życiu. Jednak wtedy było już zbyt późno, by zmienić ich zachowanie przez rozmowy, czy tłumaczenia. Wówczas ratunku szukałam u Boga i Jemu zaufałam - opowiada. Igor, pochodzący z Litwy, pierwszy kontakt z narkotykami miał w wieku 14 lat. Po ponad 2 latach życia w Cenacolo uważa, że pojawiająca się niekiedy propozycja odróżnienia tzw. narkotyków miękkich od twardych jest bezpodstawna i nieuzasadniona. - Myślałem, że skoro zaczynam od miękkich narkotyków, to będę kontrolował swoje branie. To był jednak początek, który zaprowadził mnie na ulicę, a później do więzienia - mówi. Wspólnota Cenacolo powstała z inicjatywy siostry Elviry Petrozzi we Włoszech 16 lipca 1983 r. Obecnie liczy ponad 1000 dziewcząt i chłopców, którzy walczą z nałogiem narkotykowym. Młodzi ludzie przebywają w prawie 50 domach rozmieszczonych na całym świecie. W Polsce pierwszy dom Wspólnoty powstał w 2001 r. w Giezkowie k. Koszalina. Następne otwarto w Jastrzębiu Zdrój i Porębie Radlnej pod Tarnowem. Młodzi mężczyźni wykonują w nich wszystkie konieczne prace - począwszy od wypieku chleba, a skończywszy na poważnych remontach, czy nawet rozbudowie domu. W program każdego dnia wpisana jest także Eucharystia, modlitwa różańcowa oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  17°C Środa
  rano
  20°C Środa
  dzień
  21°C Środa
  wieczór
  20°C Czwartek
  noc
  wiecej »