Indie: prześladowania jak w starożytności

Jesteśmy prześladowani tak jak pierwsi chrześcijanie - piszą biskupi Orisy w liście, który czytany był na niedzielnych Mszach sprawowanych w tym indyjskim stanie. Jest to pierwsze przesłanie do wiernych od momentu rozpoczęcia przed dwoma miesiącami antychrześcijańskich zamieszek. - podaje Radio Watykańskie.

Biskupi dziękują wiernym za ich mężne świadectwo wiary i odważne przylgnięcie do Jezusa, wyrażające się w zdolności do znoszenia cierpień i prześladowań. Podkreślają zarazem, że w ostatnich dniach ataki straciły na sile, ponieważ „nie pozostało już nic, co można by zniszczyć, spalić czy zrównać z ziemią”. Tysiące ludzi wciąż jednak ukrywa się buszu w obawie, że powrót do domu byłby równoznaczny ze zmuszeniem ich do przejścia na hinduizm. Biskupi wskazują też, że poważnym problemem dla wielu chrześcijan jest zapewnienie rodzinom podstawowego bytu. „Wielu ludziom fundamentaliści odebrali ich ziemię i domy” – piszą biskupi Orisy, apelując do władz, by ukarały winnych i zrekompensowały poniesione przez chrześcijan straty. Sześciu podpisanych pod listem biskupów zaznacza, że ich intencją było dodanie odwagi cierpiącym chrześcijanom oraz przypomnienie, że „prześladowania od początku wpisane są w dzieje Kościoła i zawsze go umacniają ”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  17°C Czwartek
  noc
  15°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  19°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »