Duchowni oburzeni kampanią narodowców

Skupiające 1500 członków, skrajnie nacjonalistyczne Narodowe Odrodzenie Polski chce bronić katolicyzmu poprzez rozkolportowanie w Małopolsce 50 tys. wlepek i plakatów przedstawiających wycelowany w ludzi pistolet - donosi Gazeta Krakowska - Krakowscy duchowni krytykują takie działanie.

- Chrześcijaństwo broni się siłą krzyża, a nie siłą amunicji z pistoletu - mówi ks. Jacek Prusak SJ i dodaje, że przekaz, jaki zawierają wlepki i plakaty, jest antyewangeliczny. Ostrzej komentuje bp. Tadeusz Pieronek: - Katolicyzm nie potrzebuje takiej obrony, jeśli miałby się bronić, to nie skojarzeniami z wojną i zabijaniem - mówi - Jest to brak odpowiedzialności i nadużywanie haseł religijnych do swoich celów politycznych. To nieuczciwe i niegodne. Rzecznik krakowskiej straży miejskiej sugeruje, że treściami z plakatu powinna się zająć policja. - pisze Gazeta. Policja interwencję podjęła - 22 października przesłano materiał dowodowy do prokuratury, ale ta odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie, gdyż "przekaz z plakatu w żaden sposób nie łamie prawa" Marek Wojciechowski z NOP twierdzi, że akcja skierowana jest do katolików, by wiedzieli, że istnieją środowiska, które nie wahają się walczyć w słusznej sprawie. Pistolet z plakatu jest - wg NOP - pistoletem na wodę... święconą. Dowcip niskich lotów, podobnie jak plakat. - komentuje gazeta. Komentarz - Joanna Kociszewska Osobiście użyłabym mocniejszych słów. Jeśli przed czymś trzeba Kościoła bronić, to przed taką obroną...

«« | « | 1 | » | »»
 • rick
  07.11.2008 17:25
  Zanim ktoś skrytykuje niech przeczyta "Obóz świętych" Raspaila!
 • Tomek 1973
  07.11.2008 17:05
  Jak zwykle pomieszanie z poplątaniem. Z jednej strony nieewangeliczny przekaz działaczy NOP, z drugiej strony obrona katolicyzmu poprzez ks. Prusaka oraz ks. bp. Pieronka, którzy z wielką stanowczością zareagowali na taki przekaz. Życzę sobie, by podobnie reagowali w obronie katolicyzmu wobec kampanii antykatolickiej zawartej postępowych mediach, dla których często piszą artykuły, udzielają wywiadów itp. Wyśmiewanie katolicyzmu w ogólnopolskich mediach, ma cięższy gatunkowo wymiar, niż nawet 50 tys. wlepek czy nalepek wyprodukowanych dla lewicowców spod znaku narodowego socjalizmu.
 • Stanisław Miłosz
  07.11.2008 23:28
  Żałosne, ale czegóż niby można się spodziewać po chłopakach w glanach? Można tylko mieć nadzieję, że z tego wyrosną, przynajmniej ci inteligentniejsi. Uważam, że niegodne uwagi tak poważnych osób jak bp Pieronek. Co innego dla SJ - piękne pole do ewangelizacji i naprawiania charakterów młodych ludzi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  19°C Niedziela
  rano
  27°C Niedziela
  dzień
  wiecej »