USA: Zjednoczony Kościół Chrystusa bojkotuje tradycyjne małżeństwa

Duchowni ze Zjednoczonego Kościół Chrystusa Pielgrzymów Kongregacjonistów (PCUCC) w stanie Ohio protestują przeciwko prawu nieuznającemu związków tej samej płci i nie podpisują certyfikatów tradycyjnych małżeństw między kobietą i mężczyzną.

Ohio był jednym z 11 stanów USA, w których mieszkańcy podczas referendów w 2004 roku opowiedzieli się przeciwko "małżeństwom" między osobami tej samej płci. John Tamilio III, główny pastor PCUCC, zapowiedział, że duchowni nie będą podpisywać certyfikatów małżeńskich dopóki związki gejowskie nie zostaną zalegalizowane w stanie Ohio. Oznacza to, że osoby zawierające w zborach tego Kościoła małżeństwa będą musiały jeszcze udać się do urzędów stanu cywilnego, by tam ich związek zatwierdził odpowiedni urzędnik lub sędzia. Zjednoczony Kościół Chrystusa (UCC), do którego należą pielgrzymi-kongregacjoniści z Ohio, jako jeden z pierwszych Kościołów chrześcijańskich w USA, opowiedział się za błogosławieniem par homoseksualnych. Wiernym tego protestanckiego Kościoła był do niedawno prezydent USA Barack Obama, który zrezygnował z członkostwa w macierzystej parafii po tym jak w czasie prawyborów pastor Jeremiah Wright skrytykował senator Hillary Clinton. W UCC, liczącym obecnie około 1,2 miliona wiernych, każdy ze zrzeszonych 5600 zborów, jest niezależną i samodzielną jednostką, dlatego decyzja o podpisywaniu certyfikatów małżeńskich zależy od poszczególnych wspólnot. Greg Brekke, rzecznik UCC, poinformował, że oprócz pielgrzymów-kongregacjonistów 5 innych zborów przystąpiło do protestu. Również duchowni z Kościoła Unitarian Uniwersalistów z Arkansas, Kalifornii i Massachusetts postanowili bojkotować tradycyjne małżeństwa, nie podpisując odpowiednich stanowych dokumentów stwierdzających ważność zawartego związku.

«« | « | 1 | » | »»
 • aiga
  02.02.2009 22:46
  Popielesiło ich zupełnie!!!!
  Przecież wcześniej czy później zemści się to na nich: "i wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu"
  Współczuję...
 • antysmok
  02.02.2009 23:34
  M. Luter OSA i Kalwin w grobach się przewracają! A co z "sola scriptura"? Drodzy protestanci z UCC! Bądźcie prawdziwie protestanccy - mówię to jako katolik :)
 • discipulus
  03.02.2009 07:44
  Jakoś nie mieści się w moim łbie to wszystko!
  Najpierw te grupy odeszły od doktryny o Urzędzie nauczycielskim w Kościele, teraz od wymyślonej przez siebie zasady: Sola Scriptura, bo przecież zdecydowanie sprzeciwiają się Pismu Świętemu.
  Czym się te grupy teraz kierują - dyktatem własnych guru?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  22°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  25°C Czwartek
  dzień
  wiecej »