Cherie Blair wzywa Kościół do otwarcia na kobiety

- Jeśli chodzi o publiczną twarz chrześcijaństwa, to kobiety są prawie niewidoczne. Trzeba to zmienić - stwierdziła żona byłego premiera Tony'ego Blaira i najbardziej wpływowa brytyjska katoliczka.

Charie Blair wystąpiła w nadanym wczoraj wieczorem programie telewizji Channel 4 z serii "Chrześcijaństwo", co uznano za wydarzenie - relacjonuje "Gazeta Wyborcza". Żona byłego premiera złamała bowiem społeczne tabu, nakazujące milczenie na temat wyznawanej religii. - Gdziekolwiek nie spojrzysz, kościoły są zamykane, chrześcijanie marginalizowani, a wiara jest rzeczą, o której nikt nie chce rozmawiać - stwierdziła. Zdaniem pani Blair zarówno Kościół katolicki, jak i anglikański popełniają ogromny błąd, lekceważąc kobiety. - Tradycyjnie to kobiety przekazują religię dzieciom i to kobiety chodzą do kościoła w dobrych i złych czasach. Ale jeśli chodzi o publiczną twarz chrześcijaństwa, to są prawie niewidoczne - mówiła. Kardynała O'Connora, z którym wystąpiła w programie, zapytała wprost: - Jeśli spojrzy się na strukturę Kościoła, próżno szukać kobiet wśród tych, którzy wypowiadają się w jego imieniu. Czy możemy to zmienić? W odpowiedzi usłyszała, że kapłaństwo kobiet jest w Kościele katolickim wykluczone. Żona Blaira opowiedziała się też za antykoncepcją - pisze "Gazeta". - Jestem feministką. Jak mogłabym dokonać tego wszystkiego, co dokonałam, jeśli nie stosowałabym antykoncepcji? Wydaje się, że za każdym razem, kiedy ją odstawiałam, zachodziłam w ciążę." - stwierdziła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  30°C Niedziela
  dzień
  31°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »