Polska Federacja Ruchów Obrony Życia krytykuje premiera Donalda Tuska za to, że w sprawie konwencji przemocowej rozmawia z niereprezentatywnymi organizacjami, a pomija inne.
„Pan Premier spotkał się w ostatnim czasie dwukrotnie z przedstawicielkami stowarzyszenia Kongres Kobiet i wysłuchał ich opinii m.in. na temat Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Jako przedstawiciele ponad stu organizacji prorodzinnych wystąpiliśmy do Pana Premiera z prośbą o spotkanie przed podpisaniem przez rząd tej Konwencji, a następnie ponownie przed decyzją o skierowaniu jej do ratyfikacji. Niestety, nasze prośby o spotkanie z Panem Premierem nie zyskały pozytywnej odpowiedzi” – pisze w oświadczeniu prezes PFROŻ Paweł Wosicki.
„Taka sytuacja świadczy o nierównym traktowaniu organizacji pozarządowych i konsultacji swoich projektów tylko z wybranymi podmiotami, które nie są reprezentatywne dla obszaru związanego z szeroko pojęta polityka społeczną” – podkreśla prezes Wosicki, dołaczając do swego oświadczenia ostatnią prośbę o spotkanie z panem Premierem z dnia 24 kwietnia 2014 r.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.