Trwa finał akcji „Wyślij pączka do Afryki” wspierającej kapucyńskie misje w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej. Na Facebooku pojawiają się zdjęcia afrykańskich dzieci z napisem „Dziękujemy za pączkowanie”.
„Wysłałeś pączka do Afryki? Afryka ma coś dla Ciebie!” – czytamy na facebookowym profilu „Pączkujemy”. Osoby, które w Tłusty Czwartek wesprą akcję „Wyślij pączka do Afryki” otrzymują prezent od dzieci z misji prowadzonej w Republice Środkowoafrykańskiej przez braci Tomasza Świtałę i Artura Ziarka. Są to zdjęcia dzieci z pączkami w ręce przy tablicy z nazwiskiem ofiarodawcy i słowami: „Dziękujemy za pączkowanie”.
Żeby otrzymać prezent wystarczy wejść na stronę www.pączek.kapucyni.pl i za pomocą specjalnego formularze wysłać pączka do Afryki a później poinformować o tym na facebookowym profilu akcji. Należy to zrobić przed godz. 16.00, bo o tej porze w Republice Środkowoafrykańskiej zapada zmrok. „Dziękujemy wszystkim pięknym ludziom o wielkich sercach, którzy z nami pączkują! Aby radość rosła nadal, zaproś do akcji swoich znajomych!” – zachęcają organizatorzy akcji „Wyślij pączka do Afryki”.
W tym roku kapucyni po raz trzeci organizują akcję pomocy misjonarzom pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. Biorąc w niej udział można finansowo wesprzeć charytatywne, edukacyjne i religijne projekty polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu.
Na realizację siedmiu projektów potrzeba ponad 400 tys. zł. W tej chwili na koncie akcji jest już ponad 80 tys. W akcję włączyły się 164 szkoły i 22 cukiernie w całej Polsce.
Szczegóły dotyczące akcji „Wyślij pączka do Afryki 2015”, tego kto i jak może się w nią zaangażować, a także pełny opis projektów, na które zbierane są w tym roku środki znajdują się na stronie: www.paczek.kapucyni.pl.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.