Abp Michalik dyskryminowany

Abp Józef Michalik nie jest traktowany jak każdy inny obywatel i jest w istocie dyskryminowany z uwagi na wyznanie i funkcję duszpasterską - piszą autorzy ekspertyzy prawnej, dotyczącej procesu, jaki metropolicie przemyskiemu wytoczyła feministka Małgorzata Marenin.

Uznała ona, że jej dobra osobiste zostały naruszone przez następujący fragment kazania arcybiskupa:

„Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe.

Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej.

Ideologia gender budzi słuszny niepokój, jako że odchodzi od praw natury, promuje tzw. związki małżeńskie między osobami jednej płci, walczy o prawo legalizacji adopcji dziecka przez takie pary, a ostatnio wkracza do przedszkoli i szkół z instrukcją o tym, że należy od najmłodszych lat wygasić w dziecku poczucie wstydu i pouczyć je o możliwościach czerpania cielesnych przyjemności wbrew etyce naturalnej, a nawet o możliwościach manipulowania płcią, aż do dowolnego wyboru obranej płci”.

Autorzy opinii prawnej, powstałej na zamówienie podkarpackiego senatora Kazimierza Jaworskiego, doktorzy prawa Michał Chajda i Michał Skwarzyński, podkreślają, że arcybiskup nie może odpowiadać za naruszenie niczyich dóbr osobistych, ponieważ żadna osoba nie została wymieniona w jego kazaniu. Ponadto, nie wypowiedział on zdań, które można byłoby ocenić w kategoriach prawdy i fałszu, lecz wyraził swoją opinię, do czego miał prawo. Jego działanie nie było więc bezprawne; było raczej realizacją wolności słowa i wyznania oraz działaniem w społecznie uzasadnionym interesie.

- Arcybiskup Józef Michalik nie jest traktowany jak każdy inny obywatel i jest w istocie dyskryminowany z uwagi na wyznanie i funkcję duszpasterską. Wobec przeciętnego „Kowalskiego” tego typu postępowanie byłoby umorzone bez wzywania stron z powodu braku przedmiotu dla takiego procesu - ocenili eksperci.

- Gdyby ktoś chciał uchwalić taką ustawę, że kazań o nauczaniu Kościoła głosić nie wolno, to na szczęście nigdy nie znajdzie w tej sprawie większości. Tym bardziej nie możemy dopuszczać do wprowadzania takiego prawa mocą orzeczenia jednego sędziego. (…) W tym kazaniu nie ma nic, co mogłoby pod jakimkolwiek pozorem zainteresować sąd powszechny bez naruszania gwarancji wolności Kościoła i wszystkich katolików – ocenił sen. Jaworski, dodając, że  jeszcze więcej wątpliwości pojawia się, gdy wsłuchać się w to, co zaraz po rozprawie powiedział stojący obok powódki Jan Hartman. Stwierdził, że ten proces już jest wygrany, bo tak naprawdę chodzi o to, by zmusić arcybiskupa do stanięcia przed sądem.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • jhòiu
  28.03.2015 09:26
  niestety prawda boli i to bardzo skoro wzywa sie kogos do sadu. warto spojrzec na wszystkie teorie gender i feministek z punktu medycznego i odrazu widac ze to wszystko co proponuja jest patologia.
 • adas
  29.03.2015 00:52
  nie rozumiem ludzi, którzy bronią tej konkretnej wypowiedzi bpa Michalika. była wybitnie nierozumna, uproszczona poza dopuszczalne granice. wcześniej, niestety, bp nie przysłużył się kościołowi broniąc proboszcza z Tylawy, a nie dzieci.
  znam co najmniej jedną osobę, którą realnie takie postępowanie bpa Michalika zniechęciło do Kościoła.
  obrona "w zaparte" nie przysparza żadnego dobra, a tylko tworzy wizerunek kościoła jako instytucji, zdolnej do każdej pół- i nieprawdy, żeby tylko ocalić swojego funkcjonariusza.
 • ,JHL
  29.03.2015 11:04
  TAK SIE ZASTANAWIAM CO TA FEMINISTKA ROBILA W KOSCIELE?????MOZE ZE SWYMI POGLADAMI I WIERZENIAMI POMYLILA MIEJSCE....
 • mmm
  30.03.2015 16:52
  "Abp Michalik dyskryminowany" - następny męczennik. Szykuje się nam niezły poczet świętych. Obok wiadomego doktora dyskryminowany arcybiskup. Dodajmy do tego innego polskiego biskupa przebywającego na "wakacjach" w Rzymie i mamy piękną "trójcę" :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Środa
  noc
  12°C Środa
  rano
  18°C Środa
  dzień
  18°C Środa
  wieczór
  wiecej »