„Zaadoptuj księdza” - pod takim hasłem w diecezji bydgoskiej w Wielki Czwartek młodzi przygotowujący się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku zainicjowali akcję, której celem jest otoczenie modlitwą wszystkich księży diecezji.
Jest to swego rodzaju dar wdzięczności za ich dotychczasową pracę. Jak mówią sami młodzi, akcja ma także pobudzić ich rówieśników i w ogóle wiernych do większego zaangażowania. - Dość narzekania, bo to nic nie daje - trzeba zacząć się modlić. To jest nasz oryginalny pomysł, który wyniknął na jednym ze spotkań wolontariuszy. Młodzież stwierdziła, że to właśnie może być najlepszy prezent dla kapłanów na Wielki Czwartek. Przyniesie to więcej pożytku, a z drugiej strony młodzi sami będą mieli motywację do codziennej modlitwy - powiedział duszpasterz młodzieży ks. Dariusz Białkowski.
Kapłan odpowiedzialny za Światowe Dni Młodzieży w diecezji bydgoskiej dodał, że na stronie www.golgota.bydgoszcz.pl pojawiła się specjalna zakładka, która pozwala podjąć tzw. „adopcję”. - Na liście znajdują się wszyscy księża naszej diecezji. Jednak w trosce o to, by każdy został otoczony modlitwą, kolejna osoba nie może adoptować tego samego księdza aż do momentu, kiedy nikt nie będzie pominięty. Dopiero wtedy zostanie odblokowana możliwość adopcji tego samego kapłana, przez kolejną osobę - dodał ks. Białkowski.
Każdy, kto zaangażuje się w akcję, zobowiązuje się do codziennej modlitwy - aż do zakończenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zobowiązanie polega na odmówieniu modlitw: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu oraz wezwaniu Patronów ŚDM - św. Jana Pawła II oraz św. Siostry Faustyny.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.