W sutannie i biega

W Poznaniu odbędą się I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Maratonie. Weźmie w nich udział ekipa „Drużyny Jezusa”.

11 października w Poznaniu po raz pierwszy w historii Polski księża i klerycy z całego kraju zmierzą się z dystansem 42,195 km w randze Mistrzostw Polski. Impreza jest odpowiedzią na coraz częstsze zapytania duchownych, którzy w aktywny sposób chcą dać świadectwo wiary. W biegu mogą wziąć udział księża, diakoni, klerycy oraz bracia zakonni. W Mistrzostwach weźmie też udział ekipa „Drużyny Jezusa”, założonej w 2013 r. grupy, która skupia ludzi, starających się wszelkimi możliwymi sposobami głosić Dobrą Nowinę. Również w czasie biegania. 

– Pomysł na stworzenie drużyny biegowej łączącej bieganie z ewangelizacją powstał po jednym z maratonów, kiedy dopingowaliśmy naszego duszpasterza, ks. Adama Pawłowskiego, który biegł w sutannie – mówi Krzysztof Nowicki, koordynator „Drużyny Jezusa”, związany z poznańską wspólnotą św. Jacka. – Stwierdziliśmy, że my też tak możemy. Zaprojektowaliśmy koszulki, wyszliśmy na pierwszy trening i dalej zaczęło się to samo rozrastać. 

Łącznie jest ich ok. 100 osób, w tym kilkunastu księży i kleryków. Każdy z biegaczy „Drużyny Jezusa” ma na plecach wypisane przesłanie do innych uczestników biegu: „Bóg Jest!”

W sutannie i biega   Materiały "Drużyny Jezusa" – Już to jest świadectwem naszej wiary. I chcemy, aby to był początek wielu rozmów podczas rozgrzewek, na trasie i po skończonych zawodach – piszą na www.druzynajezusa.pl.

Od razu założyli, że Drużyna Jezusa nie powinna ograniczać się tylko do osób związanych z tą konkretną wspólnotą. Mimo że spora część biegaczy „Drużyny Jezusa” mieszka w Poznaniu, są widoczni na zawodach w całej Polsce.

– Jako „Drużyna Jezusa” staramy się nie tylko wspólnie startować na zawodach, ale też wspólnie w miarę możliwości czasowych każdego z nas trenować –piszą na swojej stronie. – Również Ciebie na taki trening zapraszamy! Staramy się dopasować tempo i długość trasy do możliwości osoby będącej danego dnia w najsłabszej formie, więc na pewno dasz radę!

I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków objął swoim patronatem krajowy duszpasterz sportowców ks. Edward Pleń SDB. Zainteresowani mogą zapisywać się na stronie www.marathon.poznan.pl. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
24°C Piątek
noc
18°C Piątek
rano
19°C Piątek
dzień
21°C Piątek
wieczór
wiecej »