Tydzień Modlitw o Powołania

Kościół katolicki przypomina o modlitwie o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. - Powołanie, to jest otwarcie na inicjatywę Boga i odpowiedź wolna człowieka - mówi bp Wojciech Polak, Delegat KEP ds. Powołań, nawiązując do hasła Tygodnia Modlitw o Powołania. W tym roku Kościół katolicki obchodzi go od 3 do 10 maja.

IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna 3 maja w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Jego hasło: „Zaufanie w obliczu inicjatywy Boga i odpowiedź człowieka", to jednocześnie temat orędzia Benedykta XVI na tę okazję. Papież podkreśla w nim, że powołanie jest darem od Boga. Przypomina też o obowiązku modlitwy o powołania. Jedną z inicjatyw Tygodnia Modlitw o Powołania w Polsce będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania. Pielgrzymi spotkają się na Jasnej Górze w sobotę, 9 maja. Powita ich o godz. 10.00 Delegat KEP ds. Powołań, biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej Wojciech Polak. Eucharystii w Jasnogórskiej Bazylice o godzinie 11.00 przewodniczyć będzie abp Edward Ozorowski z Białegostoku. Po południu pielgrzymi wysłuchają konferencji ks. dr. hab. Adama Skreczko z seminarium metropolitalnego w Białymstoku. Pielgrzymka zakończy się nabożeństwem majowym, które poprowadzi bp Jan Wątroba z Częstochowy. Tydzień, który rozpoczyna Niedziela Dobrego Pasterza, jest w poszczególnych diecezjach czasem szczególnej pamięci o osobach powoływanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego i modlitwy w ich intencji. Jest także okazją do informowania o powołaniach. W katedrze siedleckiej, codziennie - od poniedziałku do soboty, zaplanowano spotkania, podczas których będą prezentowane poszczególne zgromadzenia zakonne. W związku z informacjami dotyczącymi spadku powołań kapłańskich i zakonnych jest to coraz częściej dyskutowany problem. Między innymi dlatego, w Wielki Czwartek, 9 kwietnia zainaugurowała swoją działalność strona internetowa o kapłaństwie. Wspólna inicjatywa duchownych i świeckich z Trójmiasta, jak zaznaczają jej autorzy, ma być strefą, w której „spokojnie i odpowiedzialnie pisze się i mówi o kapłaństwie”. Zamieszczane są tu m.in. filmy o treści religijnej, recenzje i kapłańskie blogi. Poprzez stronę, każdy ksiądz, podając swoje imię, może poprosić o wsparcie modlitewne. Również osoby świeckie mogą przesyłać prośby o modlitwę w intencji konkretnego księdza.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Niedziela
  noc
  16°C Niedziela
  rano
  23°C Niedziela
  dzień
  24°C Niedziela
  wieczór
  wiecej »