Konferencja Episkopatu USA przeznaczyła 3,3 mln dolarów na sfinansowanie 228 projektów realizowanych przez Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.
Dotyczą one przede wszystkim promocji ewangelizacji, komunikacji, szkoleń i działalności katechetów świeckich. Ich beneficjentami są w głównej mierze takie kraje jak Kolumbia, Peru, Haiti, Meksyk czy Ekwador.
Szczególną troską Kościoła objęte jest Haiti, do dziś zmagające się ze skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj w styczniu 2010 r. Realizowane są tam z funduszy amerykańskiego episkopatu 32 projekty duszpasterskie o łącznej wartości 346 tys. dolarów. Dodatkowo 580 tys. dolarów jest przeznaczonych na odbudowę infrastruktury kościelnej. Jak stwierdził abp Thomas Gerard Wenski, zrobiono już wiele, zarówno w zakresie bezpośredniej pomocy humanitarnej, jak i przy realizacji długoterminowych planów odbudowy. „Jednak wiele jest jeszcze do zrobienia. Będziemy nadal blisko ludzi na Haiti, pracując wraz z nimi w całym procesie odbudowy” – dodał metropolita Miami.
Spore środki zostały przeznaczone również na projekty szkoleniowe. Jeden z nich, realizowany w Nikaragui, obejmuje naukę języka migowego i pomoc osobom z niepełnosprawnością słuchową. Dzięki temu łatwiejsze będzie ich świadome uczestnictwo w życiu sakramentalnym, zwłaszcza w Eucharystii, oraz w duszpasterstwie parafialnym. Na szczególną uwagę zasługują również projekty związane z podtrzymaniem tożsamości i dziedzictwa kulturowego ludności pochodzenia afrykańskiego, z dużym rozmachem realizowane w Kolumbii.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.