Dzięgielów: 60. Tydzień Ewangelizacyjny

Wykłady biblijne, spotkania ewangelizacyjne, koncerty, warsztaty, seminaria złożą się na Tydzień Ewangelizacyjny. Ekumeniczne spotkanie w Dzięgielowie k. Cieszyna, organizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) Kościoła ewangelicko-augsburskiego, należy do jednych z największych w Europie. Hasłem tegorocznego Tygodnia, który rozpocznie się 4 lipca. są słowa „W Jego stylu”.

W trakcie imprezy, która potrwa do 12 lipca, przewidziano specjalne programy dla dzieci, młodzieży, małżeństw, starszych oraz całych rodzin. Imprezę wypełni osiem dni wykładów, seminariów, koncertów i spotkań ewangelizacyjnych.

Dwa główne punkty codziennego programu: wykłady biblijne (o godz. 10.) i spotkania ewangelizacyjne (o 17.) transmitowane będą w internecie na www.cme.org.pl.

Tegoroczny wykładowca – ks. Adam Podżorski, specjalizujący się w zagadnieniach Nowego Testamentu – skupi się na porównaniu czasów pierwszych chrześcijan ze współczesnością, m.in. zestawiając obraz Jezusa w oczach współczesnych mu ludzi z tym, jaki ma dzisiejsze społeczeństwo.

W czasie popołudniowych spotkań ewangelizacyjnych mówcą będzie dr Roland Werner – duchowny, ewangelista, misjonarz, znany m.in. z seminariów na temat islamu. Będzie rozważał takie tematy jak relacje w związkach, pragnienia, poczucie wartości, cierpienie.

„Staramy się, aby program Tygodnia Ewangelizacyjnego był zróżnicowany i ciekawy dla różnych grup wiekowych i środowisk” – zaznacza Paweł Gumpert, dyrektor wykonawczy TE.

W Dzięgielowie nie zabraknie dobrej muzyki. Wystąpią m.in.: zespół Deus Meus, Beata Bednarz, Monika Kuszyńska (wokalistka Varius Manx), Andrzej Lampert (wokalista PIN) .

Organizatorzy przewidują, że na Tygodniu Ewangelizacyjnym gościć będzie codziennie około 3000 osób z całej Polski, głównie ze Śląska.

Wydarzenie ma charakter ekumeniczny. Choć organizuje je Kościół ewangelicko-augsburski, adresowane jest do chrześcijan różnych wyznań. Bożena Giemza z CME podkreśla w rozmowie z KAI, że z zaproszenia korzystają wierni różnych Kościołów.

Ze statystyk CME wynika, że zazwyczaj ok. 65 proc. uczestników stanowią wierni Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Największą inną grupą wyznaniową są katolicy, którzy w 1998 r. Stanowili ponad 16 proc. uczestników (choć w 2003 już tylko ok. 7,5 proc.). Kilkanaście procent uczestników nie określa swojej przynależności wyznaniowej.

Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie są skierowane do bardzo szerokiej grupy osób. Praktycznie każdy może przyjechać i uczestniczyć w jego programie: młodzież, dorośli, osoby starsze, również dzieci, jeśli są pod opieką rodziców, bądź opiekunów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
4°C Sobota
noc
4°C Sobota
rano
7°C Sobota
dzień
7°C Sobota
wieczór
wiecej »