Sejm, w przyjętej przez aklamację, specjalnej uchwale uczcił pamięć ofiar ubiegłotygodniowych zamachów w Paryżu i wyraził solidarność z narodem francuskim. W takich momentach jednoczymy się w żałobie i sprzeciwie wobec aktów terroru - podkreślili posłowie.
"W związku z serią ataków terrorystycznych w Paryżu, będących wyrazem nieludzkiego okrucieństwa i zbrodnią przeciw najwyższej wartości, jaką jest życie ludzkie, Sejm wyraża solidarność z narodem francuskim i najgłębsze współczucie wszystkim dotkniętym tragicznymi wydarzeniami" - czytamy w uchwale.
Posłowie ocenili, że "barbarzyńskie postępowanie zamachowców uderzyło w wartości wspólne wszystkim cywilizowanym krajom - przede wszystkim w prawo do życia, bezpieczeństwa oraz korzystania z wolności i swobód obywatelskich".
"Zjednoczona Europa jest miejscem wolności, braterstwa i solidarności. W takich momentach jednoczymy się w żałobie i sprzeciwie wobec aktów terroru" - zaznaczyli posłowie.
"Każdy akt przemocy wyrządzony obywatelom Francji jest krzywdą, którą odczuwa cała Europa. Terror, którego dopuszcza się tzw. Państwo Islamskie, zasługuje na najwyższe potępienie. Społeczność międzynarodowa winna solidarnie mu się przeciwstawić wszelkimi dostępnymi i wzajemnie uzgodnionymi metodami" - stwierdzili posłowie.
W poniedziałek posłowie uczcili pamięć ofiar zamachów w Paryżu minutą ciszy.
W wyniku piątkowych zamachów w stolicy Francji zginęło co najmniej 129 osób, a ponad 350 zostało rannych.
Świecka karmelitanka, która zmarła w 1955 roku, jest bliżej wyniesienia na ołtarze.
Handel narkotykami, handel bronią, wymuszenia - i do tego posługują się brutalnymi metodami.
Papież Franciszek dobrze odpoczywał przez całą noc - poinformował Watykan we wtorek.
W ciągu minionego roku zmarło ponad 300 tys. osób, przy zaledwie 71 tys. urodzeń.
Oświadczenie w obronie Kizza Beigye podpisało 12 organizacji.