Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza ograniczyć publikowanie płatnych ogłoszeń w prasie, a być może całkowicie z nich zrezygnuje – podał portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na nieoficjalne źródła.
Informacja ta pojawiła się w kontekście pogłosek o wycofaniu się rządu i spółek Skarbu Państwa z prenumeraty „Gazety Wyborczej” i ze zleceń na emisję w niej płatnych ogłoszeń.
Wirtualnemedia.pl podaje, że w pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaż „Gazety Wyborczej” wyniosła średnio 158 620 egz., z czego 49 427 egz. sprzedawano w prenumeracie.
Według planów ministerstwo i poszczególne spółki Skarbu Państwa będą publikować komunikaty głównie na swoich stronach internetowych resortu. Do tej pory komunikaty takie były publikowane we wszystkich dużych dziennikach, ale zdecydowanie najwięcej z nich trafiało do „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”.
Konsekwencją takiej sytuacji były pojawiające się, głównie w mediach prawicowych, zarzuty, że w ten sposób władza nieoficjalnie nagradza popierające ją gazety.
Ministerstwo pod władzą PiS planuje ograniczyć, a docelowo znieść tę praktykę w odniesieniu do wszystkich tytułów prasowych.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.