Papież Franciszek przyjął 3 marca na prywatnej audiencji przeora Wspólnoty z Taizé, brata Aloisa, przebywającego w tych dniach w Rzymie. Rozmawiali między innymi o spotkaniach młodych ludzi w Taizé, o międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez Wspólnotę i o poszukiwaniu jedności między Kościołami chrześcijańskimi.
W ramach Roku Jubileuszowego Miłosierdzia, podczas całego Wielkiego Postu, bracia z Taizé modlą się dwa razy dziennie w kościele San Giovanni dei Fiorentini, który znajduje się blisko bazyliki św. Piotra. 1 marca brat Alois wygłosił konferencję na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie na temat: „Droga komunii, którą idzie Taizé.”
Ponadto w tych dniach w różnych gazetach europejskich publikowana jest wypowiedź brata Aloisa dotycząca kwestii przyjmowania uchodźców i migrantów: „Migracje: pokonajmy strach!” W Polsce tekst ukaże się w „Przewodniku Katolickim” z datą 13 marca.
Na uroczystości wielkanocne przybędzie do Taizé około 8000 młodych ludzi, by spędzić kilka dni na wzgórzu przed lub po Wielkanocy. Potem brat Alois i kilku braci pojedzie do Bukaresztu, by tam ze 150 młodymi ludźmi z różnych krajów uczestniczyć w obchodach Wielkanocy prawosławnej, która przypada w dniu 1 maja. W celu obsługi medialnej tych międzynarodowych wydarzeń i pielgrzymki wielkanocnej, można już teraz pisać na adres: media@taize.fr.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.