Policja przeszkoliła służby porządkowe pielgrzymki

W programie zajęć była m.in. umiejętność wypisywania kolegium dla kierowców, którzy łamią przepisy w czasie pielgrzymki i nie stosują się zaleceń służb porządkowych

W Radomiu zakończyły się dzisiaj zajęcia, które prowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Policji. Uczestniczyło w nich ok. 150 osób z Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Opoczna.

Zajęcia prowadził Jan Borowski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Szkolenie obejmowało m.in. znajomość z przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. - Najważniejsze, aby polecenia służb porządkowych były zrozumiałe dla użytkowników dróg. Ważne jest, aby porządkowi i kierowcy szanowali się wzajemnie - podkreślił Jan Borowski.

Dyrektor radomskiej pielgrzymki ks. Marek Tatar powiedział, że dzięki szkoleniom zwiększyła się świadomość odpowiedzialności ze strony porządkowych. - Co ciekawe, materiały przygotowane przez policję były również dobrym programem wychowawczym. Porządkowi uczyli się m.in jak reagować na kierowców, którzy nie chcą słuchać ich poleceń - powiedział ks. Tatar.

W zajęciach uczestniczył Piotr Ziółkowski z Kazanowa. - Teraz będziemy bardziej odpowiedzialni za bezpieczeństwo pielgrzymów - powiedział porządkowy kolumny skarżyskiej. Z kolei Grzegorz Słowik z Dziebałtowa zauważył, że wielu kierowców nie chce stosować się do zaleceń służb porządkowych w czasie pątniczego marszu. - Teraz mamy narzędzie w ręku w postaci wypisywania wniosków do kolegium dla kierowców, którzy łamią podstawowe przepisy ruchu drogowego. Nie będziemy sami, ponieważ będą nam towarzyszyć w pielgrzymce policjanci, którzy w trudnych sytuacjach będą nas wspierać - powiedział student prawa.

W szkoleniach uczestniczyły osoby pełnoletnie i posiadające prawo jazdy. Obowiązek ich przeprowadzenia nakłada tegoroczne rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Początkowo miały być odpłatne, lecz po licznych protestach zniesiono ten zapis. Ostatecznie przeprowadzono je po kosztach własnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
25°C Piątek
wieczór
22°C Sobota
noc
19°C Sobota
rano
26°C Sobota
dzień
wiecej »