"Twoja klisza z Powstania"

- Podróżowanie trasami poczty polowej i wcielanie się w rolę powstańczych reporterów czeka na uczestników gry miejskiej "Twoja klisza z Powstania", która odbędzie się w sobotę w Warszawie. Każdy gracz będzie mógł również wziąć udział w konkursie fotograficznym.

Tegoroczna akcja jest już trzecią edycją gry miejskiej, podczas której uczestnicy wcielając się w uczestników Powstania Warszawskiego muszą w wyznaczonym czasie dotrzeć do określonych miejsc. Pierwsza edycja "Twojej kliszy z Powstania" odbyła się w sierpniu 2007 r. i podobnie jak kolejna cieszyła się dużą popularnością wśród warszawiaków. Można było zobaczyć m.in. czołg jadący Nowym Światem. W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego, organizator imprezy, zapowiada zmianę formuły akcji i dużo więcej atrakcji.

"Hasłem przewodnim jest łączność. Inspiracją dla nas była harcerska poczta polowa oraz sama tematyka listów i poczty powstańczej. Gracz będzie mógł zobaczyć sposoby funkcjonowania poczty w trakcie Powstania Warszawskiego" - mówi PAP Anna Bosiacka z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wśród zadań dla uczestników gry miejskiej znajdzie się m.in.: zdobycie powstańczego hasła, które obowiązywało 8 sierpnia w walczącej Warszawie, odnalezienie skrzynki z listami, wydrukowanie gazet i przeniesienie ich pod ostrzałem za barykadę.

W wykonaniu przygotowanych dla uczestników zadań pomogą aktorzy i rekwizyty związane z okresem Powstania Warszawskiego. "Angażujemy stare budynki, place oraz wykorzystujemy wielu statystów. Wszystko z wielką dbałością o historyczne detale" - dodaje Anna Bosiacka.

Trasa "Twojej kliszy z Powstania" jest trzymana przez organizatorów w tajemnicy. Jednak - jak mówią organizatorzy akcji - będzie wymagać od uczestników sprytu w odczytywaniu informacji ukrytej na znakach, tablicach i pomnikach. Przygotowane są dwie wersje trasy: indywidualna i rodzinna, różniące się od siebie skalą trudności i ilością punktów.

Aby wziąć w niej udział należy się zarejestrować na stronie www.klisza.1944.pl. Po zakończeniu gry każdy z uczestników będzie mógł umieścić na stronie internetowej maksymalnie 5 zdjęć, które będą oceniane przez internautów i profesjonalne jury, składające się z fotografów i fotoreporterów. Konkurs potrwa do połowy września. Jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom zaplanowano 7 października.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
5°C Środa
wieczór
7°C Czwartek
noc
6°C Czwartek
rano
6°C Czwartek
dzień
wiecej »