W dystrybucję zaangażowała się Caritas Diecezji Radomskiej. Dzięki Rycerzom Kolumba i Wheelchair Foundation z Kanady 280 wózków inwalidzkich trafiło do niepełnosprawnych.
To kolejny efekt współpracy i zaangażowania Rycerzy Kolumba z Polski i zza Atlantyku. Jednakże po raz pierwszy była to współpraca z tym zakonem w Kanadzie. - W sprawie sprowadzania sprzętu pomagającego chorym i niepełnosprawnym współpracujemy od 10 lat, a więc od samego początku, gdy Rycerze Kolumba pojawili się w Polsce. Świadczenie miłosierdzia to pierwsze z zadań rycerzy. Do tej pory wspierali i wspierają nas nasi współbracia z USA, a teraz pojawiła się szansa na poszerzenie współpracy o Kanadę. Te 280 wózków, które trafiły teraz do Polski, to owoc prawie 10-letniej współpracy Rycerzy Kolumba właśnie w Kanadzie z tamtejszą Wheelchair Foundation. A na zakończenie akcji przekazywania tego transportu potrzebującym przyleciała do nas Christina Flessner, jej założycielka i szefowa - informuje Leszek Waksmundzki, konsultant Rady Najwyższej Rycerzy Kolumba ds. rozwoju.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" dziękuje założycielce Wheelchair Foundation za okazaną pomoc
- Nasza fundacja za główny cel stawia sobie pomoc osobom niepełnosprawnym. Przez 10 lat działalności przekazaliśmy niepełnosprawnym i chorym 40 tys. wózków. Niesiemy pomoc w Meksyku, na Ukrainie, w Afryce, a ostatnio także w Polsce. To piękny moment, gdy można zobaczyć uśmiech obdarowanych osób. Sama nie wiem, ile razy słyszałam wówczas słowa: „Niech cię Pan Bóg błogosławi”. Pytałam też wiele razy tych ludzi, dokąd pojadą najpierw. Niejednokrotnie słyszałam, że do kościoła, by podziękować Bogu za ten dar - mówi Ch. Flessner.
Jeden z wózków otrzymała 8-letnia Klaudia, podopieczna Stowarzyszenia „Budujemy Przystań”. - Córka dopiero dwa lata temu zaczęła chodzić, a nadal ma z tym trudności. Dzięki temu wózkowi będziemy mogły wybierać się na dalsze spacery - cieszy się mama.
Wizyta Christiny Flessner to okazja, by porozmawiać osobiście z obdarowanymi oraz by przyjrzeć się z bliska pracy radomskiej Caritas. - Wygląda na to, że nasza współpraca będzie się rozwijać i nabierze jeszcze większego rozmachu - mówi dyrektor ks. Robert Kowalski.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
8-letnia Klaudia i Christina Flessner - obie szczęśliwe. Cieszy się też mama dziewczynki. Stoją Rycerze Kolumba oraz pracownicy Caritas i Stowarzyszenia "Budujemy Przystań"
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.