Ewangelizacja nad Soliną

W Bieszczadach nad Soliną księża pallotni wraz z wolontariuszami prowadzą wakacyjna akcję ewangelizacyjną. Prowadzone są spotkania, koncerty, które mają za zadanie przybliżyć ludziom postać i charyzmat założyciela zgromadzenia - św. Wincentego Pallottiego.

Na największej zaporze w Polsce otwarty został specjalny Punkt Informacyjny, gdzie turyści nie tylko mogą zasięgnąć informacji o samych pallotynach, ale także o licznych atrakcjach turystycznych Bieszczad. Inspiratorem akcji jest ks. Krzysztof Dudzik, pallotyński proboszcz parafii w Bóbrce nad Soliną.

Zwiedzający zaporę mają możliwość kupienia w Punkcie Informacyjnym książek pallotyńskiego Wydawnictwa „Apostolicum”, wydawnictwa Sekretariatu Misyjnego, misyjnych pamiątek z Afryki oraz pallotyńskiego miesięcznika „Miejsca Święte”. Turyści mogą także włączyć się w dzieło wspierania misji. Dodatkowo w każdą niedzielę na scenie przy zaporze odbywają się Msze św., które swoją wyjątkową oprawą przyciągają liczne rzesze turystów.

Okolice Jeziora Solińskiego przyciągają turystów z całej Polski pięknymi widokami, ciszą i spokojem, całkowitym odizolowaniem się od codziennego życia. To doskonałe warunki do przeżywania wakacji z Bogiem, łączących wypoczynek z uczestnictwem w programie ewangelizacyjnym proponowanym przez pallotyński Sekretariat ds. Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla w Warszawie oraz podległe mu agendy.

Uroczysta inauguracja sezonu rozpoczęła się 3 lipca, po raz kolejny pallotyni połączyli ludzi z różnych środowisk, coś dla siebie znaleźli żeglarze, podczas poświęcenia tutejszej przystani; motocykliści, którzy mieli niepowtarzalną okazję przejechać się po koronie zapory. Program gwarantuje także dobrą zabawę dla dzieci i młodzieży - koncerty zespołów „La Pallotina” i „Full Power Spirit”. W lipcu prowadzony był także Tydzień Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczad, który zakończył się koncertem zespołu „Pora Wiatru”. Pierwszy miesiąc wakacji zakończyła Masza Św. pod przewodnictwem ks. Jana Pałygi SAC, egzorcysty i duszpasterza małżeństw w kryzysie.

W miesiącu sierpniu przewidziana jest jeszcze akacja ewangelizacyjna prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z Brzeska, niedziela powołaniowa z wizytą kleryków z pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie oraz koncert seminaryjnego zespołu „A.I.D.G”. Wakacyjny program zakończy niedziela misyjna przygotowana przez Pallotyński Sekretariat Misyjny z Ząbek k. Warszawy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Piątek
rano
2°C Piątek
dzień
2°C Piątek
wieczór
0°C Sobota
noc
wiecej »