Rusza II Festiwal Bollylodz

Degustacje potraw indyjskich, nauka gry w carrom oraz plenerowy pokaz filmu "Naprzód Indie!" zainaugurują 15 sierpnia wieczorem drugą edycję Festiwalu Infosys Bollylodz Kino Letnie w Łodzi.

Podobnie jak przed rokiem filmowe hity z Indii wyświetlane będą na dużym, dmuchanym ekranie w Pasażu Schillera przy najsłynniejszej ulicy Łodzi - Piotrkowskiej. Jak zapewniają organizatorzy, widzowie będą mieli okazję obejrzeć nie tylko przeboje kina bollywoodzkiego, ale w tym roku przygotowano dla nich także dodatkowe atrakcje poprzedzające każdy pokaz.

Pierwszą projekcję poprzedzi degustacja potraw kuchni indyjskiej. Wszyscy chętni będą mogli także poznać zasady i tajniki gry w carrom - indyjskiego bilarda. To rodzinna gra planszowa, w którą gra się na całym świecie już od dwustu lat.

Jako pierwszy wyświetlony zostanie natomiast film "Naprzód Indie!" z udziałem jednego z najpopularniejszych aktorów Bollywood ostatnich lat - Shah Rukh Khana, który wciela się w trenera żeńskiej drużyny hokeja na trawie.

Festiwalowe projekcje odbywać się będą w sześć sobotnich wieczorów do 19 września. Podczas trwania imprezy widzowie będą mieli okazję również zobaczyć pokazy tańca charakterystycznego dla zbiorowych scen w hinduskich filmach oraz poznać hinduskie zwyczaje.

Zobaczą jak wiąże się sari - charakterystyczną w Indiach część garderoby kobiecej, dowiedzieć się, dlaczego Hinduski przyklejają sobie na czołach kropki (tzw. bindi) i będą mogli poddać się upiększającemu makijażowi w stylu gwiazd filmów bollywoodzkich.

Według organizatorów, idea Festiwalu łączy jeden z najważniejszych elementów łódzkiej tradycji, "Łódź Filmową" z koncepcją wielokulturowości miasta. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Nazwa Bollywood, określająca indyjski przemysł filmowy, powstała w latach 70. ze zbitki słów Hollywood i Bombaj. Rocznie w Bollywood powstaje więcej filmów niż w amerykańskim Hollywood. Charakterystyczną cechą indyjskich filmów jest czas ich trwania; przeciętnie 3 godziny. W Bollywood produkuje się zarówno musicale i romanse, jak i thrillery, komedie romantyczne, dramaty gangsterskie czy horrory.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
4°C Sobota
dzień
4°C Sobota
wieczór
4°C Niedziela
noc
3°C Niedziela
rano
wiecej »