Pomagają nam - pomóżmy im!

Uratowali już niejedno życie. Dobrze znają ich także piesi pielgrzymi do Łagiewnik czy na Jasną Górę. Ich znakomite kwalifikacje, to zasługa ciągłych szkoleń. Od siedmiu lat organizują manewry ratownicze. Maltańczycy dziś potrzebują naszej pomocy.

Dla wielu, służba wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej jest niemal niezauważalna. Cicho czuwają gdzieś na końcu grup pieszych pielgrzymów, w zatłoczonych halach koncertowych, za liniami boisk sportowych, w sztabach najróżniejszych imprez masowych i przedsięwzięć szkolnych czy parafialnych.

Niezliczonej liczbie pieszych pielgrzymów kojarzą się z ulgą, jaką przynoszą opatrując zbolałe stopy. Ale jest i grono takich osób, którym ich szybka reakcja naprawdę uratowała zdrowie, a nawet życie.

Umiejętności ratowników z MSM na terenie diecezji bielsko-żywieckiej, to nie kwestia przypadku. Przez cały rok solidnie się szkolą. Największym treningowym sprawdzianem ich umiejętności są Międzynarodowe Maltańsko-Strażackie Manewry Ratownicze, na pomysł których wpadli maltańczycy z oddziału w Kętach wraz z druhami zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Maltańczycy w Łagewnikach, podczas tegorocznej pieszej pielgrzymki z Bielska-Białej   Urszula Rogólska /Foto Gość Maltańczycy w Łagewnikach, podczas tegorocznej pieszej pielgrzymki z Bielska-Białej
Jednak by zorganizować manewry w tym roku, potrzebują wsparcia finansowego. Zdecydowali się na szukanie go poprzez portal "Polak potrafi". By zrealizować swój plan potrzebują 15 tys, zł. Do tej pory zebrali nieco ponad 900 zł... O tym jak finansowo pomóc maltańczykom - ofiarowując każdą sumę, od 1 zł wzwyż -  można przeczytać TUTAJ  !

W tym roku manewry odbędą się w Szczyrku od 23 do 25 września. Z roku na rok rośnie liczba rywalizujących drużyn ratowniczych Maltańskiej Służby Medycznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i innych jednostek ratowniczych.

- Będę z nami przyjaciele z Polski, Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech. Sprawdzimy swoje umiejętności w działaniu. Będzie się liczył czas i skuteczność działania. Zawodników będą oceniać sędziowie - doświadczeni ratownicy medyczni - mówi Mariusz Zawada, szef kęckich maltańczyków.

- W tym roku chcą być z nami także jednostki ratownicze GOPR, WOPR, ZHP, PCK i Zakładowych Służb Ratowniczych.

Manewrom będzie towarzyszyć III Maltański Dzień Promocji Zdrowia.

Kęccy maltańczycy: Ania Bogacz i Mariusz Zawada na służbie   Urszula Rogólska /Foto Gość Kęccy maltańczycy: Ania Bogacz i Mariusz Zawada na służbie
Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym: biskup Roman Pindel, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i Antoni Byrdy burmistrz Szczyrku.

Pozyskane pieniądze zostaną spożytkowane m.in. na: nagrody, materiały do przygotowania pozorowanych zadań, paliwo do samochodów obsługujących manewry, zakwaterowanie obsługi i sędziów.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć maltańczyków posługujących w czasie ostatniej pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik, która trwała od 30 kwietnia do 3 maja, a także filmik promujący akcję zbierania pieniędzy przez maltańczyków, do której zachęcają: Joanna Markieton-Mordarska, ks. Michał Gajzler i Mariusz Zawada.

Relację z poprzednich manewrów można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Maltańska Służba Maltańsko - Strażackie Manewry Ratownicze

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
1 2 3 4 5 6 7
8°C Sobota
wieczór
7°C Niedziela
noc
7°C Niedziela
rano
8°C Niedziela
dzień
wiecej »