Jak się ubrać na egzamin?

Dowcipny sposób na przypomnienie student(k)om, jak wygląda stosowny strój na egzamin, znalazła Katedra Prawa Rzymskiego KUL.

"Paniom przypominamy, że ich tymczasowym pragnieniem jest zdanie egzaminu z prawa rzymskiego, a nie wygranie castingu na główną rolę w filmie dla..., a zresztą, mniejsza o to, dla kogo. Panom przypominamy, że ich tymczasowym pragnieniem jest zdanie egzaminu z prawa rzymskiego, a nie znalezienie wymarzonego chłopaka" - zauważył administrator fejsbukowego profilu katedry. 

Zamieścił też zdjęcia poglądowe (patrz - obok), które mają uświadomić, jakie stroje są odpowiednie, a jakie - nie.

Na poły tylko żartobliwy post cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników Facebooka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KUL, STUDENCI, UBIÓR

 • Godzilla
  01.06.2016 20:03
  Trochę śmieszne, trochę straszne... niestety "taki mamy klimat", że trzeba uczyć młodych ludzi PODSTAW savoir-vivre'u. Szokujące jest to, że mówimy tutaj o dwudziestoparolatkach (!!!). na naukę oczywiście nigdy nie jest za późno, jednak warto zastanowić się nad tym, jak w takim razie wyglądały wcześniejsze relacje na linii uczeń- nauczyciel w szkole średniej, gimnazjum, podstawówce, jak wyglądała relacja dziecko-rodzic? Jakiś element tej układanki musiał zawieść, skoro teraz dorosłym ludziom trzeba wpajać elementarne zasady dobrego zachowania.
 • Pepe
  01.06.2016 21:41
  Sprawdziłem na podlinkowanej stronie, czy ktoś się nie pomylił. Nie, faktycznie administrator
  Katedra Prawa Rzymskiego KUL napisał(a):

  "Panom przypominamy, że ich tymczasowym pragnieniem jest zdanie egzaminu z prawa rzymskiego, a nie znalezienie wymarzonego chłopaka."

  Czyli (K)UL idzie z duchem czasu i jest otwarty na związki homoseksualne. Wnioskuję o usunięcie z nazwy pierwszego członu.

 • gość
  02.06.2016 10:44
  Nauka opiera się na przyjmowaniu konsekwencji. Zatem najlepszą formą nauki jest wyrzucenie z egzaminu niepokornego/niewychowanego studenta. Drugi raz dobrze się zastanowi nad doborem stroju, makijażu.

  Znam kilka takich historii (UŚ). Niestety nie jest to obowiązująca norma postępowania, a szkoda.
 • trzinaalli
  02.06.2016 12:54
  Przyzwoity strój obowiązuje ZAWSZE I WSZĘDZIE, a nie tylko na egzaminie, w kościele czy teatrze. Jeśli ktoś (zwłaszcza kobiety) wygląda prowokacyjnie, to niech się nie dziwi na wulgarne komentarze, "gapienie się", zaczepki i molestowanie. Przykład molestowania kobiet w Niemczech przez imigrantów to doskonale obrazuje.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  26°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  20°C Niedziela
  rano
  wiecej »