Poznać Boga i siebie

Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej co roku cieszą się wielką popularnością. Do Garbowa pod koniec sierpnia młodzi zjeżdżają ze swoimi duszpasterzami albo przyjeżdżają sami. Chcą zaczerpnąć mocy Ducha Świętego na kolejny rok szkolny.

Czwarta edycja SMAL-u przebiega pod hasłem "Poznaj się!". - W tym roku chcemy pomóc młodym, ale też nam duszpasterzom, bo dla nas wszystkich wydarzenie jakim było ŚDM, było wielkim dobrem, nazwać po imieniu wyzwania, które to dobro przed nami stawia - wyjaśnia wikariusz biskupi ds. młodzieży archidiecezji lubelskiej ks. Adam Bab. - Chodzi nie tylko o objęcie owoców ŚDM wdzięczną modlitwą, ale też o zatroszczenie się o przemianę świata.  

Myśl przewodnia, którą jest hasło "Poznaj się" została zaczerpnięta z Orędzia papieża Franciszka na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. - Chodzi w nim o to, by poznanie siebie, odkrywanie prawdy o sobie było pomostem łączącym nas z Panem Bogiem - zauważa ks. Adam. - by odkrywanie Jego miłości i dobroci dawało grunt pod nogami, odwagę do życia, do świętości - dodaje. 

Do Garbowa przyjechało już ponad 400 osób. Wielu po raz pierwszy, ale przybyli też weterani jak Łukasz z Wąwolnicy. - W zasadzie ja już nie wyobrażam sobie lata bez SMAL- u - mówi chłopak. - Jest coś co mnie tu przyciąga. Zazwyczaj jestem animatorem, wolontariuszem. Będąc tu czuję się blisko Boga. 

Natalia, Łucja, Anastazja i Ola przyjechały z Dąbrowicy. - W tym roku gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów ze Wschodu, postanowiłyśmy wspólnie, że udział w SMAL- u będzie swojego rodzaju przedłużeniem dla nas tych dni młodzieży - mówią. 

- Ja szukam też większych przeżyć duchowych, chciałabym, żeby mnie tak coś mocno kopnęło, żebym mogła sobie pewne rzeczy poustawiać - podkreśla Łucja. - To fajny czas, żeby złapać kontakt samemu ze sobą i odnaleźć w swoim życiu Boga, a przy okazji poznać ludzi podobnie myślących - dodaje Ola. - Dla mnie ważne jest, że jest tu wielu księży, którzy są dla nas dostępni cały czas i w każdej chwili mogę zapytać o to co mnie w danym momencie dręczy, martwi czy zwyczajnie interesuje - podkreśla Natalia. 

Pierwszy dzień spotkania młodych w Garbowie, był też spotkaniem z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, który przewodniczył Mszy św. odprawionej o godz. 15. Arcybiskup przywołał w homilii słowa papieża Franciszka,który zwracał uwagę młodych w Krakowie, by nie ulegali pokusie łatwego życia. Zwrócił też uwagę uczestników spotkania, którzy w znakomitej większości są na etapie przeżywania wielkich przyjaźni i swych pierwszych miłości, że prawdziwej miłości nie da się zbudować bez Boga. - Prawdziwa miłość jest oddawaniem życia dla drugiego człowieka, dawaniem mu swego czasu - podkreślał arcybiskup. - Nie ma miłości bez ofiary,  bez zapomnienia o sobie, a otwarcia się na potrzeby, troski, punkt widzenia drugiego człowieka.  Miłość polega nie na tym, aby brać,  ale by dawać. Bez tej postawy miłość będzie czystym egoizmem, szukaniem własnej przyjemności.

Przed młodymi dziś wieczorem wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers, a kolejne dwa dni upłyną na słuchaniu konferencji, spotkaniach w grupach i wspólnej, dobrej zabawie. 

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
-1°C Piątek
wieczór
-2°C Sobota
noc
-2°C Sobota
rano
-1°C Sobota
dzień
wiecej »