Jezus ponownie na Stadionie

W przyszłym roku Stadion Narodowy w Warszawie znów napełni się uwielbieniem w mocy Ducha Świętego.

Organizatorzy rekolekcji na Stadionie Narodowym w 2013 i 2015 r. oraz trzech edycji w Licheniu, w których wziął udział charyzmatyczny kapłan z Ugandy ks. John Bashobora, organizują w Warszawie kolejne uwielbieniowe spotkanie. Odbędzie się ono 1 lipca przyszłego roku na Stadionie Narodowym. Zapraszają wszystkich, aby wspólnie wielbić Jezusa, dziękować za 300-lecie koronacji Jasnogórskiej Pani i za owoce światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Konferencje i rozważania będą koncentrowały się wokół fragmentu Psalmu 89: "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza". 

Przyszłoroczne uwielbienie  poprowadzi ks. Bashobora. Rekolekcje na Stadionie odbywają się za zgodą biskupa ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Zapisy na nie, tak jak poprzednio, będą prowadzone przez stronę internetową: www.jezusnastadionie.pl. Najprawdopodobniej wystartują 1 stycznia, ale jak zaznacza s. Tomasza, organizatorka spotkań o. Bashobory w Polsce, już teraz warto zarezerwować czas ten pierwszy lipcowy dzień.

Po raz pierwszy o. John przyjechał do Polski w 2007 r. Poprowadził wtedy rekolekcje w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łągiewnikach. Od tej pory dosyć często odwiedza nasz kraj i Warszawę. W 2008 r. głosił Słowo w sanktuarium św. Andrzeja Boboli na Mokotowie, kościele bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie i w kościele ojców dominikanów na Służewie. W lipcu 2013 r. na Stadionie Narodowym słuchało go blisko 60 tys. osób. Owocee tych Narodowych Rekolekcji okazały się tak duże, że organizatorzy postanowili kontynuować ich formułę. W drugą niedzielę miesiąca, w bazylice św. Michała Archianioła i św. Floriana, organizują wieczór uwielbienia, na który zaproszeni są nie tylko uczestnicy "stadionowych" rekolekcji. Najbliższy odbędzie się 9 października. Rozpocznie się konferencją o godz. 14.

W 2014 r. ks. Bashobora głosił kilkudniowe rekolekcje w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego, przy ul. Kawęczyńskiej. W ubiegłym roku najpierw poprowadził spotkanie w Falenicy, potem w Licheniu (dla małżeństw) i w Warszawie (dla kapłanów), a w lipcu znów spotkał się z blisko 50 tys. osób na uwielbieniu na Stadionie Narodowym.

W marcu tego roku głosił konferencje w bazylice przy Kawęczyńskiej. Ostatnie Narodowe Rekolekcje, które poprowadził w Licheniu 20 sierpnia, zgromadziły 20 tys. osób. Wcześniej w licheńskiej bazylice prowadził warsztaty posługi charyzmatycznej dla 600 osób, a potem był jednym z głoszących konferencje podczas rekolekcji dla 430 małżeństw.

70-letni ks. dr John Bashobora jest doktorem teologii duchowości i psychologiem. Pochodzi ze wschodniej Ugandy, pracuje w diecezji Mbarara, gdzie odpowiada za duszpasterstwo i koordynację ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Oprócz intensywnej pracy duszpasterskiej, opiekuje się dziećmi, których rodzice zginęli podczas wojny lub zmarli na AIDS, porzuconymi przez swoje matki, noworodkami znalezionymi na śmietnikach. Powołana przez niego fundacja „Father Bash Fundation” zajmuje się prawie 6 tys. sierot. Zbudowała dla nich szkoły podstawowe, średnie, sierocińce oraz szpital. 

Ks. Bashobora jest kapłanem całkowicie zanurzonym w Bogu, skromnym, nigdy nie odmawiającym modlitwy tym, którzy go o nią proszą. Jego głoszeniu Słowa towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe jak i fizyczne, a także uwolnienia. Bardzo stara się o to, aby jego posługa charyzmatami była właściwie rozumiana. Zawsze więc podkreśla, że to nie on uzdrawiam, ale Jezus.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
2°C Czwartek
noc
1°C Czwartek
rano
4°C Czwartek
dzień
4°C Czwartek
wieczór
wiecej »