Szczęśliwy naród!

Tańcem i uwielbieniem rozpoczęły się rekolekcje "Jezus na Stadionie". Bierze w nich udział ok. 35 tys. osób.

Beata i Marcin Gadomscy przyjechali na stadion PGE Narodowy z podwarszawskiej Kobyłki. - Chcemy uwielbiać Chrystusa i modlić się razem ze wszystkimi - mówią z radością. Na rękach trzymają dwójkę malutkich dzieci. Najmłodszy Franuś ma 11 miesięcy. - Liczymy na błogosławieństwo dla naszej rodziny i potrzebne łaski - mówią.

Już od wczesnych godzin porannych stadion zapełniał się pielgrzymami. Na parkingu gęsto parkowały autokary. - Zdecydowana większość z nich przyjechała spoza stolicy. Są nawet osoby z Anglii, Francji czy Niemiec - mówi Leszek Tarasiewicz, współorganizator rekolekcji.

Rekolekcje "Jezus na Stadionie" rozpoczęły się radosnym uwielbieniem. Na płycie obiektu obecnych jest ok. 130 tancerzy i zespół uwielbiający Boga flagami. Ludzie wstają z krzesełek i klaszczą w rytm pieśni uwielbienia. - Modlę się tańcem już od dłuższego czasu. Łapie cię radość i nie możesz już przestać - mówi rozentuzjazmowany Łukasz Luśna, wolontariusz z zespołu uwielbienia. I dodaje: - Chcę zarażać ludzi tą radością.

O godz. 8.30 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, prowadzona przez ojców paulinów z Jasnej Góry.

Stadion cały czas  zapełnia się pielgrzymami. Przyjeżdżają całe rodziny, osoby na wózkach, siostry zakonne, wierni w różnym wieku.

Chwilę po godz. 9 na płytę stadionu uroczyście, w asyście biskupa pomocniczego diecezji warszawsko-praskiej Marka Solarczyka i ojców paulinów, został wniesiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej. - Będziemy go kontemplować cały dzień. Witaj, Uzdrowienie chorych, Ucieczko grzesznych...! Niech Ona przemieni nasz smutek w radość, rozpacz w nadzieję. To wielkie wyzwanie, by iść z Nią - mówił abp Henryk Hoser.

Modlitewne spotkanie odbywa się pod hasłem: "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza" (Psalm 89). Jak podkreślają organizatorzy, będzie to okazja do modlitwy nie tylko za Polskę, ale za Europę, żeby "pokój i bezpieczeństwo, które w Polsce mamy, rozlewało się na inne kraje w Europie".

Nauczania będzie głosił o. John Bashobora, charyzmatyczny kapłan z Ugandy. W programie m.in. uwielbienie, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Konferencje wygłosi także świecki ewangelizator Marcin Zieliński.

Spotkaniu na stadionie będą towarzyszyć jubileusze - 300. rocznica koronacji obrazu MB Jasnogórskiej oraz 50-lecie odnowy charyzmatycznej. Dla diecezji warszawsko-praskiej będzie to szczególne wydarzenie - 2 września rozpoczyna się peregrynacja kopii jasnogórskiej ikony.

O godz. 17 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej.  Eucharystię będzie koncelebrowało ok. 300 kapłanów.

Podczas rekolekcji na stadionie obecnych będzie ponad 200 świeckich ewangelizatorów, z którymi będzie można porozmawiać na temat wiary i poprosić o modlitwę wstawienniczą. W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu ustawione będą konfesjonały. Obecni są także księża egzorcyści.

W rekolekcjach bierze udział ok. 35 tys. osób. W pomoc zaangażowało się 309 wolontariuszy, drugie tyle stanowią tancerze, zespół uwielbienia i osoby modlące się tańcem z flagami.

Spotkanie zakończy się ok. godz. 22 adoracją Najświętszego Sakramentu, połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

Rekolekcje będą transmitowane przez telewizję internetową Salve TV na kanale YouTube. Całodzienną transmisję planuje także Radio Warszawa. Modlitewnego spotkania można będzie słuchać na falach 106,2 FM oraz przez stronę internetową: www.radiowarszawa.com.pl od godz. 8.50 do godz. 22.

Rekolekcje "Jezus na Stadionie" odbywają się po raz 5., na stadionie PGE Narodowy - po raz 3. W 2015 r. wzięło w nich udział ponad 40 tys. osób. Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
-4°C Sobota
wieczór
-4°C Niedziela
noc
-5°C Niedziela
rano
-10°C Niedziela
dzień
wiecej »