Panowie, nie wycofujcie się!

– Miejmy odwagę mówić, że jesteśmy potrzebni – zachęcał uczestników VIII Międzynarodowego Forum Tato.net prof. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 mężczyzn.

Hasłem spotkania były słowa „Odwaga i rozwaga”.

– Żyjemy w czasach, kiedy straszy się rodziną – mówił do zebranych prof. Duda. – Mężczyzn oskarża się o całe zło. Panowie, nie wycofujcie się!

Ojciec prezydenta dodał, że wykłada na wydziale zarządzania i obserwuje, że  kobiety są nastawione na zdobywanie wiedzy, a mężczyźni wycofani.

– Musimy podejmować zadania, które na pierwszy rzut oka przerastają nasze siły – wzywał, nawiązując do motta forum. Zaznaczył, że odwaga polega także na przyznawaniu się do błędu.

Swoim doświadczeniem podzielił się dr Joaquin Molina, amerykański psycholog.

– Mój ojciec jest chirurgiem, bardzo inteligentnym człowiekiem. Ale nie potrafił dać synowi ojca, bo i jego ojciec nie potrafił być ojcem – opowiadał. – Inne narody Europy niszczą ojcostwo, a Polska jest światłem dla tego pokolenia.

O swojej rodzinie mówił także Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy, mający 3 córki i wnuka.

– Kiedy po wyścigu budziłem się rano i słyszałem szczebiot dzieci, myślałem sobie: teraz chłopie wreszcie coś wielkiego zrobiłeś – mówił.

Z kolei znany mim Ireneusz Krosny opowiedział o tym, jak łączy pracę z ojcostwem.

Ireneusz Krosny gościł na Forum Tato.net już po raz trzeci.   Jakub Jałowiczor /Foto Gość Ireneusz Krosny gościł na Forum Tato.net już po raz trzeci.
– Nie może być tak, że jestem dobrym ojcem, tylko mnie nie ma – tłumaczył. – Razem z żoną już kilkanaście lat temu ustaliliśmy limity mojej pracy: ile czasu w miesiącu mogę być poza domem. Jeśli je przekroczę i proponują mi występ w Las Vegas, patrzę w kalendarz i mówię: przykro mi, nie mogę.

Krosny opowiedział też, jak kiedyś na brzuchu syna zauważył dziwne sińce. Okazało się, że to ślad paralizatora. Tydzień wcześniej chłopaka zaczepiło na ulicy trzech bandytów.

– Sprał wszystkich trzech i nawet o tym nie wspomniał. Ojcowskie serce mi urosło – chwalił syna Ireneusz Krosny. Podczas sesji plenarnej forum artysta, który już trzeci raz pojawił się na spotkaniu ojców, został odznaczony przez organizatorów statuetką. Dwukrotnie dał także popis swoich umiejętności, bawiąc publiczność do łez swoimi występami.

VIII Forum Tato.net odbyło się w podwarszawskim Ożarowie. Sala konferencyjna hotelu Mazurkas była wypełniona po brzegi. „Gość Niedzielny” jest patronem medialnym wydarzenia.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Aniol58
  02.10.2016 05:38
  Jednakże najważniejsze było zakończenie sobotniego dnia Uroczysta Eucharystią w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzie Bożego w Ożarowie Maz.- a zwłaszcza śpiewana na koniec pieśń: My chcemy Boga - Piękna modlitwa 400 męskich głosów!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  13°C Niedziela
  wieczór
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »