Zdaniem prefekta nowej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia biskupi danego kraju powinni zadbać o wspólną interpretację tego dokumentu, tak aby nie rodziła ona nieporozumień i podziałów między biskupami czy diecezjami.
Interpretacja posynodalnej adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” wciąż napotyka na poważne trudności. Zdaniem prefekta nowej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia biskupi danego kraju powinni zadbać o wspólną interpretację tego dokumentu, tak aby nie rodziła ona nieporozumień i podziałów między biskupami czy diecezjami.
Bp Kevin Farrell odniósł się do sytuacji w USA, gdzie powołana została specjalna komisja episkopatu ds. wprowadzania w życie „Amoris laetitia”. Na jej przewodniczącego wybrano abp. Charlesa Chaputa z Filadelfii, gospodarza ostatniego Światowego Spotkania Rodzin. Filadelfijski metropolita sam jednak wydał wytyczne co do interpretacji papieskiego dokumentu w jego diecezji. Przewidują one, że osoby rozwiedzione żyjące w nowym związku mają być przyjmowane w parafiach i należy im towarzyszyć. Nie mogą jednak przystępować do komunii, jeśli nie zachowują wstrzemięźliwości seksualnej.
Szef watykańskiej dykasterii oświadczył, że nie podziela opinii abp. Chaputa. Jego zdaniem zachodzą bardzo różne okoliczności i sytuacje, które trzeba wziąć pod uwagę. Oczywiście istnieje obiektywne prawo moralne, ale nie ma nawet dwóch par, które by z tych samych powodów się rozwiodły i zawarły nowe małżeństwo – uważa bp Farrell. Przypomina on, że co weekend przychodzi do kościoła wielu rozwiedzionych katolików, którzy żyją w nowym związku. „Musimy spróbować znaleźć sposób na to, by doprowadzić ich do pełnej komunii” – podkreśla bp Farrell, odpowiedzialny w Watykanie za duszpasterstwo rodzin.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.