„Sport, edukacja, wiara: o odnowę katolickiego ruchu sportowego”. Taki tytuł ma rozpoczęte 6 listopada w Rzymie dwudniowe seminarium.
Seminarium zostało zorganizowane przez sekcję „Kościół a sport”, utworzoną przed pięciu laty przez Jana Pawła II w Papieskiej Radzie ds. Świeckich. Uczestniczą w nim osoby odpowiedzialne za duszpasterstwo sportu w różnych episkopatach, a także przedstawiciele krajowych i międzynarodowych katolickich stowarzyszeń sportowych.
Dzisiejszy dzień poświęcono misji Kościoła wobec młodzieży uprawiającej sport. W obrady wprowadził szef dykasterii organizującej spotkanie, kard. Stanisław Ryłko. Mówił on o roli katolickich stowarzyszeń sportowych w świetle nauki Kościoła. W programie popołudniowym znalazła się dyskusja panelowa z udziałem sportowców i trenerów o „zdrowej edukacji” oraz refleksja medalistki olimpijskiej Susan Saint Sing o relacji między sportem a życiem duchowym. Jutro o wartościach wychowawczych aktywności sportowej mówić będzie prezes noszącej imię Jana Pawła II Fundacji na rzecz Sportu, Edio Constantini. Na dyskusji panelowej przedstawione zostaną propozycje stowarzyszeń sportowych związane z ewangelizacją, dziełami miłosierdzia oraz dialogiem ekumenicznym i międzykulturowym.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.
„W obliczu powagi zbliżającego się zadania i pilnych potrzeb obecnych czasów..."
25 kwietnia doszło do podpisana porozumienia między DR Konga z Rwandą.
"Chłopcy, czy to możliwe, że mam żyć bez was" - zapisała w pamiętniku 16 listopada 1945 roku.
Napięcie między krajami wywołał atak terrorystyczny w indyjskim stanie Dżammu i Kaszmir.
W środę podobne spotkanie przeprowadzi szef MSW Bruno Retailleau.