Szczerski: Trump wysyła Putinowi zdecydowany sygnał w sprawie Krymu

Wypowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa o Krymie to zdecydowany sygnał w kierunku prezydenta Rosji Władimira Putina, że nie ma zgody na handel interesami między Ameryką i Rosją w różnych częściach świata - uważa prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

We wtorek rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział, że prezydent USA Donald Trump jasno dał do zrozumienia, iż oczekuje od Rosji zrzeczenia się kontroli nad Krymem.

Szczerski uważa, że Trump wysyła bardzo zdecydowany sygnał w kierunku Rosji przed pierwszym spotkaniem z prezydentem tego kraju Władimirem Putinem. "Prezydent Trump wysyła Putinowi sygnały raczej mówiące, że spotka się z twardym człowiekiem, spotka się z człowiekiem, który ma postawę wobec Rosji wobec polityki wschodniej dość twardą: +nie ma zgody, by handlować, by wymieniać interesy w różnych częściach świata między Ameryką i Rosją+" - podkreślił prezydencki minister.

Według niego jest to sygnał, że jeśli Rosja z Ameryką porozumieją się, jeśli chodzi o walkę z terroryzmem na Bliskim Wschodzie, to nie odbędzie się to kosztem innych części świata.

Minister zaznaczył, że jest to najmocniejsza do tej pory deklaracja ze strony prezydenta USA dotycząca Krymu. Jak powiedział, jest to deklaracja mówiąca, że "nie będzie układania się w globalnym resecie", ale za każdym razem będą to relacje definiowane odpowiednio do miejsca problemu i interesu amerykańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  19°C Czwartek
  wieczór
  15°C Piątek
  noc
  12°C Piątek
  rano
  19°C Piątek
  dzień
  wiecej »