Będzie kolejny obywatelski projekt zakazujący aborcji

Przygotowuje go Fundacja Życie i Rodzina.

Fundacja Życie i Rodzina informuje, że w związku z faktem, iż od początku kadencji obecnego Sejmu prawo aborcyjne pozostaje bez zmian, a w polskich szpitalach co dzień zabija się brutalnie średnio troje dzieci, przygotowuje obywatelską inicjatywę ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję", której celem będzie powstrzymanie zabijania nienarodzonych. Projekt zostanie złozony w Sejmie w sierpniu br., a we wrześniu ruszy zbiórka podpisów wymaganych do rozpoczęcia procesu legislacyjnego.

Znaczne pobudzenie aktywności pro-life w Polsce daje nadzieję, że uda się zebrać znacznie więcej niż wymagane prawem minimum 100 tysięcy podpisów. Dla osób pragnących od września przez 3 kolejne miesiące włączyć się w zbiórkę podpisów inicjatorzy przygotowali formularz kontaktowy, gdzie można zgłosić swoją gotowość do pomocy - www.zycierodzina.pl . Osoby, które się zgłoszą, będą znajdować się pod opieką koordynatorów zbiórki, otrzymają instrukcje i niezbędne wsparcie.

W sobotę 8 kwietnia o godzinie 11:00 Fundacja zaprasza na konferencję prasową dotyczącą inicjatywy - pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego przy ul. Wiejskiej w Warszawie.


 

«« | « | 1 | » | »»
 • Scott
  05.04.2017 15:24
  Ostatnio na portalu ukazał się tekst "Bez kompleksów". Który podjął temat odebrania finansowania aborcji w USA. Osobiście uważam że i u nas pomysł ten Trump'a powinien być wprowadzony, jak najbardziej bym się podpisał.
 • Gość
  05.04.2017 16:06
  Ciekawe, czy pani Godek będzie umiała stworzyć szeroką koalicję sprzymierzeńców, czy też poprzestanie na... samej sobie, co lubi najbardziej..
 • deja vu
  06.04.2017 11:29
  W październiku "pro-liferzy" próbowali zakazać aborcji powołując się na godność życia ludzkiego, m.in. dzieci niepełnosprawnych. Kilka dni po odrzuceniu projektu przed Sejm, rodzice dzieci niepełnosprawnych pikietowali przed Kancelarią Premier domagając się zmian mających na celu poprawę jakości życia dzieci i rodziców, zapewnienie im opieki po śmierci opiekunów, zwiększenie zasiłku pielęgnacyjnego, usunięcie absurdalnych przepisów np. przy zapisywaniu dziecka do szkoły specjalnej. Poza oczywistym faktem, że media miały gdzieś ich pikietę (bo aborcja bardziej "medialna"), "pro-liferzy" - jeszcze kilka dni temu jakże przejęci losem dzieci niepełnosprawnych - nie zająknęli się o inicjatywie ani słowem, że o braku obecności nie wspomnę. Wymowne.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  26°C Wtorek
  wieczór
  23°C Środa
  noc
  19°C Środa
  rano
  26°C Środa
  dzień
  wiecej »