Francuski oddział najstarszej międzynarodowej organizacji żydowskiej B’nai B’rith stworzył stronę internetową, w celu umożliwienia podpisania petycji przeciwko ewentualnej beatyfikacji papieża Piusa XII. 19 grudnia Benedykt XVI wydał dekret o heroiczności cnót swego poprzednika.
Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu przypisywanego wstawiennictwu Czcigodnego Sługi Bożego.
W oświadczeniu przewodniczący B’nai B’rith France, André Nadjar podkreśla, że po wyborze na papieża w 1939 r. Pius XII porzucił zamiar Piusa XI dotyczący opublikowania encykliki potępiającej rasizm i antysemityzm. Powtarza zarzuty, że Pius XII, „najwyższy autorytet chrześcijaństwa”, „wydawał się milcząco, ale w pełni świadomie przyzwalać na nazistowskie zbrodnie” na narodzie żydowskim i nazywa tę postawę „moralną winą”.
Oświadczenie opublikowano na stronie www.contrelabeatificationdepiexii.bbpetition.org
– Jego ewentualna beatyfikacja może tylko rozdrapać we wspólnocie żydowskiej ranę, której daleko do zabliźnienia – podkreśla Nadjar. W zamiarze beatyfikacji widzi bowiem aprobatę dla „postawy Piusa XII wobec katów” narodu żydowskiego z czasów nazistowskiego barbarzyństwa. Dlatego zwraca się z prośbą do Benedykta XVI o zawieszenia beatyfikacji do czasu, gdy otwarcie archiwów watykańskich „rzuci światło na postawę Piusa XII”.
Jednocześnie Nadjar wyraża radość z powodu bliskiej beatyfikacji Jana Pawła II, wskazując na „wielkość jego charyzmatycznych działań, powszechnie docenianych i uznawanych”.
Istniejąca od 1846 r. B’nai B’rith (Synowie Przymierza) jest organizacją humanitarną i oświatową. Zajmuje się także dbaniem o prawa Żydów i zwalczaniem antysemityzmu. Zaangażowana jest również w dialog chrześcijańsko-żydowski.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.