Kanadyjczycy witają rok w kilku strefach czasowych, ze względu na rozległość kraju. W Toronto Nowy Rok będzie świętowany o szóstej rano czasu warszawskiego w piątek. We wschodniej części (Nowa Fundlandia) korki od szampana powinny strzelić półtorej godziny wcześniej, w części zachodniej (Kolumbia Brytyjska) - trzy godziny później niż w Toronto.
W Toronto rok 2010 będzie można powitać podczas wielkiego koncertu New Year's Bash przed ratuszem, organizowanego przez telewizję CityTV. W tym roku odbędzie się on po raz dwudziesty piąty. Zeszłoroczny przyciągnął 40 tys. widzów. Poza muzyką tradycyjnie odbędą się też pokazy ogni sztucznych.
Ratusz w Toronto radzi na swoich stronach internetowych, by zabrać ciepłe koce i włożyć ciepłą bieliznę. Sylwestrowa noc nie zapowiada się na bardzo zimną - ma być plus 1 stopni C - ale wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura ma wynosić minus trzy stopnie. Dlatego ratusz zaleca poza ciepłym ubiorem także gorącą czekoladę.
Ta ostatnia rada wynika stąd, że w Toronto nie wolno pić alkoholu w miejscach publicznych, więc wszelka rozgrzewka w płynie musi być bezalkoholowa.
Poza tym Nowy Rok zostanie powitany w Toronto w licznych restauracjach i barach. Nieco taniej wypadnie, gdy muzykę proponuje didżej, nieco drożej - jeśli gra zespół lub orkiestra. Mieszkańcy Toronto reprezentują ponad 120 narodowości, więc nie wszyscy obchodzą Nowy Rok w tym samym czasie. Polonia tradycyjnie bawi się na kilku balach, jednak - jak mówią zaprzyjaźnieni Polonusi - w tym roku ze względu na recesję ich rozmach jest mniejszy.
Właśnie recesja sprawia, że bardzo wiele osób spędzi sylwestra w domu lub u przyjaciół. Tygodnik "Eye Weekly" (informujący o wydarzeniach kulturalnych) pisze zresztą, że party w domu to najlepsze rozwiązanie - będą tylko osoby, których towarzystwo się lubi, i nikt nie zmarznie. Gazeta radzi też, by pieniądze, których się nie wydało na imprezę noworoczną w klubie, przekazać jako dotację na szczytny cel.
Niezależnie od tego, czy ktoś zdecyduje się na świętowanie Nowego Roku pod ratuszem, czy u znajomych, do domu będzie mógł wrócić bezpłatnie - metro, autobusy i tramwaje w Toronto przewiozą pasażerów bez biletu od północy do prawie czwartej nad ranem. Akcja, której celem jest bezpieczny powrót do domu, została zorganizowana po raz drugi, a sfinansowali ją sponsorzy - w tym jeden z kanadyjskich browarów.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.
Większość członków nielegalnych stowarzyszeń stanowią jednak osoby urodzone po wojnie.