Lektura Biblii jest podstawowym czynnikiem w konwersji na katolicyzm – czytamy w opublikowany w Szanghaju raporcie chińskiego towarzystwa biblijnego (United Bible Societies China)
Do wielu nawróceń w „kraju smoka” dochodzi właśnie dzięki wspieraniu programów czytania Biblii i specjalnych projektów duszpasterskich dla młodzieży. Choć cały czas większość katolików w Chinach pochodzi z katolickich rodzin, to w Szanghaju coraz liczniejszą grupę wiernych stanowią konwertyci. Jest ich już prawie 300 tys. – donosi raport. Dla dzieci i młodzieży organizowane są biblijne obozy wakacyjne, które spotkały się z dobrym przyjęciem Chińczyków. Biorą w nich udział nie tylko wierzący, ale też poszukujący wiary. Wielu młodych Chińczyków dopiero odkrywa Pismo Święte, najczęściej spotykając się z nim w sposób pośredni w czasie studiów.
Przez kampanię promującą codzienny kontakt ze słowem Bożym diecezja szanghajska zachęca katolików do czytania Biblii bardziej regularnie. „Niestety, nie wszyscy wierzący w Chinach posiadają jej własny egzemplarz, zwłaszcza w ubogich rejonach wiejskich – czytamy w raporcie.
Od kilku dni po raz pierwszy wydanie Pisma Świętego w języku chińskim jest dostępne na oficjalnej stronie watykańskiej (www.vatican.org). Niebawem będzie ona uzupełniona o Katechizm Kościoła Katolickiego, dokumenty Soboru Watykańskiego II, Kodeks Prawa Kanonicznego oraz o kolejne watykańskie dokumenty.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.