Prokuratura o przesłuchaniu Tuska

Prokuratorzy z zespołu śledczego rozpoczęli przesłuchanie Donalda Tuska, jako świadka w śledztwie dot. katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek dziennikarzom Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej. Zaznaczył, że nikomu w tej sprawie nie postawiono jeszcze zarzutów.

"Przesłuchiwany jest w charakterze świadka, przesłuchiwanemu towarzyszy pełnomocnik premiera - mecenas Roman Giertych" - powiedział prok. Jaraszek na czwartkowym briefingu.

Dodał, że śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym przez ówczesnych prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie. "Miało ono polegać na nieuczestniczeniu w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, a także - wbrew obowiązującym przepisom Kodeksu postępowania karnego - na nieprzeprowadzeniu sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ofiar do Polski" - podał.

Prok. Jaraszek powiedział, że w toku śledztwa konieczne jest przesłuchanie kilkunastu osób, które mają wiedzę na ten temat, w tym b. premiera Tuska.

"Z uwagi na to, że czynność przesłuchania pana premiera Donalda Tuska jest w trakcie, w tym momencie prokuratura nie udziela szerszych informacji na temat tej czynności procesowej. Informacje takie zostaną przekazane opinii publicznej po zakończeniu przesłuchania" - zapewnił.

Pytany o możliwy czas trwania przesłuchania b. premiera prok. Jaraszek podkreślił, że "czas trwania każdej czynności procesowej, w tym także przesłuchania świadka, również pana premiera Donalda Tuska, uzależniony jest od szeregu czynności, w tym m.in. od treści zeznań składanych przez świadka". W związku z tym - dodał - "w chwili obecnej nie można prognozować, jak długo będzie ta czynność trwała".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  04.08.2017 14:22
  Znowu mnie ocenzurowano? :O (A przy okazji Jawę i kogoś jeszcze). A cóż ja takiego niewłaściwego napisałem:

  "Stanisław_Miłosz 03.08.2017 13:10
  Najlepiej po amerykańsku (widziałem na filmach): Lampa w oczy i jubileuszowe wydanie Biblii (książek telefonicznych sie już nie drukuje, a antykwarycznych egzemplarzy szkoda). Dobry i zły prokurator i przez szkło weneckie patrzyć czy wytrzeszcz się powiększa i czy gada do siebie po ludzku, czy po niemiecku."

  W stosunku do prokuratury - nic. W stosunku do "świadka" - w porównaniu do tego co nawet profesjonalni komentatorzy mówią i piszą - też nic. Że trzeba brać wzory od lepszych, z krajów kwitnącej praworządności i demokracji, to niewłaściwe?

  Może chodzi o Biblię? Ale przecież nie po to by świadka Donalda T. po głowie trzaskać, lecz by mu ze źródła - Dekalog - pozwolić jego obowiązki przeczytać (dlatego też jubileuszowe, bo ma duże litery). Obowiązki, bo swoje prawa przecież zna, mając do pomocy wybitnego mecenasa Giertycha, więc czytać mu nie trzeba. A też by miał na co przysięgę prawdomówności złożyć.

  O wytrzeszcz chodzi? Przecież ma, każdy widzi (jak to że król jest nagi). A może wreszcie o 'ludzki' i 'niemiecki' chodzi? Toż własnie dlatego 'niemiecki' jest niemieckim, bo jak uważali starozytni Lechici jest językiem ludzi niemych.

  Naprawdę nie rozumiem, skąd ta cenzorska ingerencja w wolność słowa (konstytucją gwarantowana!). A może to nie ingerencja, a błąd systemu? To może niech Szanowny Cenzor ( :) ) zgłosi to do serwisu, by nie było na niego.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  11°C Niedziela
  dzień
  13°C Niedziela
  wieczór
  13°C Poniedziałek
  noc
  11°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »