Patriarcha moskiewski krytycznie o ochronie zdrowia

Patriarchat moskiewski skrytykował projekt nowego prawa o ochronie zdrowia. Przygotowywany jest on w rosyjskiej Dumie i mówi o „zdrowiu reproduktywnym”.

Według lekarza i członka komisji bioetyki patriarchatu moskiewskiego, ks. Maksima Obuchowa nowe prawo doprowadzi do zastraszającego zmniejszenia się liczby urodzeń w Rosji. Według najnowszych statystyk z różnych przyczyn każdego roku w kraju tym ubywa kilkaset tysięcy obywateli.

„W swej istocie, nowe prawo ukierunkowane jest na kontrolę urodzin. Wiele miejsca w projekcie poświęcono tzw. «zdrowiu reproduktywnemu», a wydawałoby się, że powinno się mówić o profilaktyce i leczeniu chorób – pisze w swym apelu ks. Obuchow. – Rozumując w ten sposób powinniśmy ustanawiać prawa o zdrowiu dróg pokarmowych, czy systemu kostno-mięśniowego”. Przypomina, że w Rosji nie można wprost nawoływać do ograniczania urodzin, tak jak w Indiach lub Bangladeszu. „Dlatego wymyślono koncepcję «zdrowia reproduktywnego». W ramach tego prawa wydzielone zostaną środki finansowe na «bezpieczne aborcje», szerzenie antykoncepcji i uświadamianie dzieci, począwszy od przedszkolaków o ich «reproduktywnym zdrowiu»”.

Członek komisji bioetyki patriarchatu moskiewskiego wskazuje na niebezpieczeństwa wynikające z mieszania się państwa do wychowania przez rodziców własnych dzieci. Powołuje się na niedawny fakt, kiedy to w Niemczech mieszkających tam rosyjskich rodziców ukarano za uniemożliwienie ich dzieciom uczestniczenia w zajęciach szkolnych uświadamiających o ich możliwościach rozrodczych, i sposobach używania prezerwatyw. „Tam już – zauważa ks. Obuchow – zostało wprowadzone analogiczne prawo, jakie próbuje się wprowadzić w Rosji”.

W podsumowaniu swego apelu ks. Maksim Obuchow proponuje powołanie stowarzyszeń społecznych popierających wartości rodzinne. Powinny one prowadzić monitoring i kontrolę działań zmierzających do naruszania wartości rodzinnych. Kontrola powinna również dotyczyć wpływów organizacji międzynarodowych finansujących propagowanie antyrodzinnych programów, skrywających się pod przykrywką haseł, o świadomym planowaniu rodziny, czy trosce o prawa do uświadomienia dzieci.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  16°C Piątek
  wieczór
  14°C Sobota
  noc
  15°C Sobota
  rano
  22°C Sobota
  dzień
  wiecej »