Sosnowiec: Akademia Rodziny

- Dziś lansowany jest model singla. Ale nic nie zastąpi rodziny – mówił biskup Grzegorz Kaszak 23 stycznia podczas II zjazdu Diecezjalnej Akademii Rodziny w Sosnowcu. Zajęcia w Akademii odbywają się od 12 grudnia.

Biskup sosnowiecki wskazywał w swoim wykładzie na konsekwencje publicznego mówienia o nauce Kościoła. Wspomniał o anglikańskim pastorze skazanym w Wielkiej Brytanii za nietolerancję wobec homoseksualistów. Biskup nawoływał jednak aby nie odstępować od swoich przekonań. Uczestnikom Akademii Rodziny zwrócił również uwagę na model rodziny kreowany w mediach i serialach. – Zobaczcie te najpopularniejsze seriale, i zwróćcie uwagę na rodziny – mnóstwo rozwodów i brak Boga. No chyba, że któryś aktor powie „o Boże” – mówił bp Kaszak.

Drugim prelegentem był ginekolog Ireneusz Orman. Opowiadał on o początkach swojej praktyki lekarskiej. O przepisywaniu kobietom leków antykoncepcyjnych oraz konsekwencjach jakie to niesie dla kobiety, ale i samego lekarza. – Prosiłem Boga by nikt mnie nie prosił o przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych. Tak było przez kilka miesięcy – wspominał Orman. Jak mówił, po kilku miesiącach miał już Bożą siłę, aby powiedzieć pacjentce że nie przepisze leków antykoncepcyjnych, bo uważa to za zło.

Lekarz opowiedział również o błędnym przekonaniu, że w publicznych placówkach ochrony zdrowia, lekarz musi wypisać leki antykoncepcyjne. – W polskim prawodawstwie jest klauzula sumienia pozwalająca lekarzowi odmówić wykonania zabiegu, jeśli jest sprzeczne z jego przekonaniami – mówił.

Drugi zjazd Akademii Rodziny rozpoczęły jasełka wystawione przez dzieci z parafii Świętej Trójcy w Będzinie. Jasełka przygotował Karol Kojkoł, aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Diecezjalną Akademię Rodziny zainaugurowano 12 grudnia 2009 r. Cykl wykładów dotyczących rodziny potrwa do końca roku. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Organizatorem Akademii Rodziny jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sosnowieckiej. Wykłady dostępne są w internecie na Facebooku. Jak poinformowali organizatorzy, portal edukacyjny e-akademiarodziny.pl uruchomiony zostanie w lutym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
27°C Sobota
dzień
28°C Sobota
wieczór
25°C Niedziela
noc
22°C Niedziela
rano
wiecej »