Najważniejszym wydarzeniem szóstego dnia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan był doroczny koncert ekumeniczny „Aby byli jedno”, który odbył się 23 stycznia 2010 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Utwory muzyczne zaczerpnięte ze źródeł chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu wykonały chóry: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Po zakończonym koncercie głos zabrali pasterze Kościołów Rzymskokatolickiego i Prawosławnego. Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski powiedział, że pieśń religijna wyrasta ze zdumienia, wynikającego z dostrzegania działania Boga w świecie. Metropolita nazwał tę Bożą obecność symfonią cudowności, prowadzącą człowieka do zachwytu bądź bojaźni, która według Biblii jest początkiem mądrości. To wszystko wyrażone wspólnym śpiewem wskazuje na to, że w jakimś stopniu już jesteśmy razem, a modlitwa jest potrzebna do tego, by ta jedność osiągnęła pełnię.
Następnie przemówił Arcybiskup Jakub, prawosławny Metropolita białostocko – gdański. Wyjaśnił on etymologiczny sens słowa ekumenizm i wskazał na główne etapy drogi ku zjednoczeniu. Jednym z nich jest wzajemne poznanie się, któremu służą takie wydarzenia jak koncert ekumeniczny.
Spotkanie zakończyło prawykonanie utworu „Aby byli jedno”, skomponowanego przez Pana Maksyma Fedorova specjalnie na potrzeby tegorocznego koncertu.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.