Najważniejszym wydarzeniem szóstego dnia Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan był doroczny koncert ekumeniczny „Aby byli jedno”, który odbył się 23 stycznia 2010 w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Utwory muzyczne zaczerpnięte ze źródeł chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu wykonały chóry: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Po zakończonym koncercie głos zabrali pasterze Kościołów Rzymskokatolickiego i Prawosławnego. Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski powiedział, że pieśń religijna wyrasta ze zdumienia, wynikającego z dostrzegania działania Boga w świecie. Metropolita nazwał tę Bożą obecność symfonią cudowności, prowadzącą człowieka do zachwytu bądź bojaźni, która według Biblii jest początkiem mądrości. To wszystko wyrażone wspólnym śpiewem wskazuje na to, że w jakimś stopniu już jesteśmy razem, a modlitwa jest potrzebna do tego, by ta jedność osiągnęła pełnię.
Następnie przemówił Arcybiskup Jakub, prawosławny Metropolita białostocko – gdański. Wyjaśnił on etymologiczny sens słowa ekumenizm i wskazał na główne etapy drogi ku zjednoczeniu. Jednym z nich jest wzajemne poznanie się, któremu służą takie wydarzenia jak koncert ekumeniczny.
Spotkanie zakończyło prawykonanie utworu „Aby byli jedno”, skomponowanego przez Pana Maksyma Fedorova specjalnie na potrzeby tegorocznego koncertu.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.