Premier i ministrowie w Radnicy

- Lubuskie jest województwem, które zostało najbardziej poszkodowane podczas wczorajszych nawałnic - powiedziała w Radnicy premier Beata Szydło.

Szefowa rządu wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. Leszkiem Suskim oraz wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem przyjechali po południu do Radnicy, w okolicach Krosna Odrzańskiego, i spotkali się z mieszkańcami poszkodowanymi przez orkan.

– W okolicy była straszna wichura, nigdy się tutaj taka nie zdarzyła. Radnica leży w pradolinie Odry, więc zawsze było tutaj spokojnie. Mama zadzwoniła do mnie, żeby przyjść i pomóc jej w pracach na podwórku. Potem zadzwoniła po raz drugi i w tle słyszałam już jakieś krzyki. Przybiegłam, okazało się, że byli tam już sąsiedzi. W momencie, kiedy mama do mnie dzwoniła, wyprowadzano ją z domu. Okazało się, że zerwało połowę dachu i blacha leciała w stronę jezdni, po której jechał bus z dwójką młodych ludzi. Oni byli przerażeni. Na szczęście blacha zatrzymała się na betonowym słupie. Zatrzymali samochód i poszli pomagać mojej mamie. Mama nie okazuje emocji i jest bardzo dzielna, mam nadzieję, że to wydarzenie nie odbije się na jej zdrowiu. Będziemy się starać, żeby jakoś odbudować dom – powiedział Renata Biernacka.

Spotkanie z poszkodowanymi w Radnicy poprzedziło posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omawiano z przedstawicielami rządu skutki wczorajszej nawałnicy. Wojewoda lubuski i przedstawiciele służb ratowniczych zapoznali premier Beatę Szydło ze szczegółami akcji usuwania szkód wywołanych przez orkan Ksawery.

Przypomnijmy, że w województwie lubuskim strażacy interweniowali ponad 1300 razy. Mieszkaniec Ośna Lubuskiego poniósł śmierć i odnotowano ogromne starty materialne. Najdotkliwsze straty były w powiatach krośnieńskim, zielonogórskim i wschowskim.

Czytaj także:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
9°C Środa
rano
16°C Środa
dzień
17°C Środa
wieczór
14°C Czwartek
noc
wiecej »