Premier i ministrowie w Radnicy

- Lubuskie jest województwem, które zostało najbardziej poszkodowane podczas wczorajszych nawałnic - powiedziała w Radnicy premier Beata Szydło.

Szefowa rządu wraz z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. Leszkiem Suskim oraz wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem przyjechali po południu do Radnicy, w okolicach Krosna Odrzańskiego, i spotkali się z mieszkańcami poszkodowanymi przez orkan.

– W okolicy była straszna wichura, nigdy się tutaj taka nie zdarzyła. Radnica leży w pradolinie Odry, więc zawsze było tutaj spokojnie. Mama zadzwoniła do mnie, żeby przyjść i pomóc jej w pracach na podwórku. Potem zadzwoniła po raz drugi i w tle słyszałam już jakieś krzyki. Przybiegłam, okazało się, że byli tam już sąsiedzi. W momencie, kiedy mama do mnie dzwoniła, wyprowadzano ją z domu. Okazało się, że zerwało połowę dachu i blacha leciała w stronę jezdni, po której jechał bus z dwójką młodych ludzi. Oni byli przerażeni. Na szczęście blacha zatrzymała się na betonowym słupie. Zatrzymali samochód i poszli pomagać mojej mamie. Mama nie okazuje emocji i jest bardzo dzielna, mam nadzieję, że to wydarzenie nie odbije się na jej zdrowiu. Będziemy się starać, żeby jakoś odbudować dom – powiedział Renata Biernacka.

Spotkanie z poszkodowanymi w Radnicy poprzedziło posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omawiano z przedstawicielami rządu skutki wczorajszej nawałnicy. Wojewoda lubuski i przedstawiciele służb ratowniczych zapoznali premier Beatę Szydło ze szczegółami akcji usuwania szkód wywołanych przez orkan Ksawery.

Przypomnijmy, że w województwie lubuskim strażacy interweniowali ponad 1300 razy. Mieszkaniec Ośna Lubuskiego poniósł śmierć i odnotowano ogromne starty materialne. Najdotkliwsze straty były w powiatach krośnieńskim, zielonogórskim i wschowskim.

Czytaj także:

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Niedziela
  rano
  8°C Niedziela
  dzień
  11°C Niedziela
  wieczór
  11°C Poniedziałek
  noc
  wiecej »