Warszawa: "Zima w mieście"

Zajęcia sportowe, rekreacyjne, artystyczne i edukacyjne w szkołach, obiektach sportowych, domach kultury i klubach na terenie całej Warszawy - to oferta stołecznego Ratusza na rozpoczynające się w poniedziałek w województwie mazowieckim ferie zimowe.

Akcję "Zima w mieście" zainaugurował w poniedziałek Bal Karnawałowy dla dzieci w Hali Arena Ursynów. Profesjonalni animatorzy pomagali uczestnikom zrobić stroje i maski, a potem dzieci mogły wziąć udział w zabawach sportowych i rekreacyjnych. Były m.in. skoki na trampolinie i zabawa przy przebojach m.in. Michaela Jacksona.

"Na akcję Zima w mieście zapraszają muzea, ośrodki sportu oraz blisko 150 miejsc tzw. stałego pobytu, gdzie jest całodzienna, ciekawie zorganizowana opieka, i ponad 170 tzw. punktów specjalistycznych z rozszerzonym programem skierowanym do starszych dzieci. W punktach stałego pobytu będą wydawane posiłki, wszystkie placówki otrzymają także, poprzez koordynatorów, karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów grup dzieci i młodzieży środkami komunikacji miejskiej" - powiedział podczas inauguracji "Zimy w mieście" wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.

W ramach akcji zostanie m.in. zorganizowana "Zima z Chopinem" czyli Dziecięce Ogrody Muzyczne, których bohaterem będzie wielki kompozytor. Koncerty w Centrum Edukacji Kulturalnej będą trwały od wtorku do piątku. W pierwszym tygodniu tematem będzie "Chopin - dzieciństwo i młodość w Polsce", w drugim - "Geniusz i sława Chopina". Dzieci poznają życie i twórczość kompozytora, a także jego portrety i pamiątki po nim. Będą mogły również posłuchać jego utworów.

Łazienki Królewskie planują zorganizowanie cyklu zajęć na temat obiadów czwartkowych - dzieci poznają XVIII-wieczne zwyczaje przy stole oraz sylwetki uczestników spotkań u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych zorganizowała warsztaty "Jak powstają filmy?".

Warszawski Ośrodek Sportu przygotował dla dzieci ofertę zajęć na basenie i w hali sportowej - m.in. zajęcia z tenisa ziemnego, gry rekreacyjno-sportowe, naukę jazdy na rolkach i deskorolkach. Uczestnicy będą także doskonalić umiejętności łyżwiarskie na 15 miejskich lodowiskach, a na Górce Szczęśliwickiej nauczą się jazdy na nartach i deskach snowboardowych.

Muzeum Sportu zorganizowało "Olimpijską Zimę w Mieście 2010" czyli pokazy filmowe na temat sportów zimowych, warsztaty dla dzieci pt. "Maskotka igrzysk olimpijskich" i "Geografia zimowych igrzysk olimpijskich", lekcje muzealne oraz konkurs plastyczny. Warszawskie Ośrodki Wypoczynku oferują zajęcia na basenie, zawody sportowe, konkursy, turnieje i zajęcia muzyczno-rytmiczne.

Warszawscy policjanci przedstawią podczas "Zimy w mieście" zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, połączone z konkursami i zabawami. Najmłodsi nauczą się prawidłowego zachowania na jezdni. Dzieci trochę starsze wezmą udział w zajęciach przygotowujących do egzaminu na kartę rowerową, a młodzież powyżej 13. roku życia - do egzaminu na kartę motorowerową. Strażnicy miejscy opowiedzą o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw, o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak zachowywać się wobec osób obcych.

Różnego typu imprezy, takie jak zawody, turnieje, spektakle, projekcje filmów i konkursy, będą organizowane także na terenie poszczególnych dzielnic.

W zajęciach organizowanych w ramach akcji dzieci i młodzież mogą brać udział bezpłatnie. Stołeczny Ratusz przeznaczył na zorganizowanie akcji 4,5 mln zł pochodzących w całości z budżetu miasta.

Szczegółowe informacje na temat programu "Zimy w mieście" są dostępne na stronie www.zima.warszawa.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Niedziela
noc
4°C Niedziela
rano
7°C Niedziela
dzień
9°C Niedziela
wieczór
wiecej »