Rosyjski patriarcha gratuluje Janukowyczowi

Patriarcha moskiewski i Wszechrusi pogratulował Wiktorowi Janukowyczowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich na Ukrainie. Wystosował również orędzie do narodu ukraińskiego, w którym życzy zwarcia szeregów w budowaniu godnych warunków życia w kraju.

„Serdecznie gratuluję Panu zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Zaufanie wyborców stanowi dla Pana wyzwanie w obliczu Boga, narodu i historii. Posiada pan odpowiednie doświadczenie i umiejętności, aby tego zaufania nie zawieść” – napisał w liście gratulacyjnym do Wiktora Janukowycza patriarcha Cyryl.

Zwracając się do narodu ukraińskiego zwierzchnik rosyjskiego prawosławia stwierdził: „Dokonaliście wyboru. Mam nadzieję, że z chwilą ostatniego głosowania stopniowo przejdzie do historii okres wstrząsów i niestabilności. Nastanie czas przejścia od słów do czynów. Wszystkim, którzy poparli zwycięskiego kandydata, oraz tym wszystkim, którzy poparli innych kandydatów życzę, aby ręka w rękę trudzili się w celu zbudowania godnych warunków życia kraju i narodu”.

Szczególnie gorąco patriarcha zaapelował do wiernych prawosławnych związanych z patriarchatem moskiewskim: „Po długim czasie trudności politycznych i ekonomicznych, wiernych rosyjskiego prawosławia na Ukrainie zachęcam do gorliwej modlitwy za Ojczyznę. Niech również nasza modlitwa wesprze naszych braci, ponieważ od samych Ukraińców zależy przyszłość ich ojczyzny i żaden kraj w świecie nie ma prawa im wskazywać, co powinni robić i jak żyć”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Sobota
  rano
  22°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  21°C Niedziela
  noc
  wiecej »