Papieska intencja na grudzień.
Naród, który nie dba o osoby starsze, to naród bez przyszłości – przypomina Papież w filmiku promującym jego intencję modlitewną na grudzień. Podkreśla, że to właśnie ci ludzie posiadają życiową mądrość i doświadczenie, stąd trzeba ich wspierać, aby mogli uczestniczyć w wychowywaniu nowych pokoleń.
Franciszek zachęca więc do modlitwy za osoby starsze, aby wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, z mądrością i doświadczeniem współpracowały w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.
„Naród, który nie dba o dziadków i źle ich traktuje, to naród bez przyszłości.
Osoby starsze posiadają mądrość.
To im zostało powierzone przekazywanie doświadczenia życiowego, historii swojej rodziny, wspólnoty, narodu.
Nie zapominajmy o ludziach starszych, aby wspierani przez rodziny i instytucje, współpracowali z mądrością i doświadczeniem w wychowywaniu nowych pokoleń” – powiedział Ojciec Święty.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.