Ratujmy dzieci

Rafał A. Ziemkiewicz w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej krytykuje projekt ustawy „o zapobieganiu przemocy w rodzinie”, którą przygotowali wspólnie posłowie SLD i PO.

Ustawa - jak opisuje publicysta - zakłada, że dziecko może być odebrane rodzicom, jeśli pracownik socjalny − jeden pracownik socjalny, bez jakiejkolwiek konsultacji, wyroku sądowego etc. − nabierze podejrzenia […] że w rodzinie dochodzi bądź może dojść w przyszłości […] do jakiejś formy przemocy wobec dziecka. […] wedle instrukcji dla pracowników socjalnych, którą już wisi na stronie internetowej wspomnianego ministerstwa − chodzi nie tylko o bicie, nawet o symbolicznego klapsa, ale także o „przemoc psychiczną”. A przemoc psychiczna to według ministerstwa między innymi […]: „zawstydzenie, narzucanie własnych poglądów, ciągłe krytykowanie, kontrolowanie, ograniczanie kontaktów”. […] Ministerstwo wręcz wyróżniło, jako osobną formę „przemocy psychicznej” „krytykowanie zachowań seksualnych”.

"Trudno mi sobie wyobrazić rodzica, który w świetle powyższego nie podpadałby pod konfiskatę potomstwa" - komentuje publicysta.

"Pomysły szaleńców albo lewicowych fanatyków na „walkę z przemocą w rodzinie” zauważył, jak na razie, tylko „Gość Niedzielny”. To nie wystarczy − choć, oczywiście, serdecznie pismu za wypatrzenie tego sejmowego koszmaru w gąszczu produkowanych przez rządzących bredni dziękuję - pisze Ziemkiewicz. Przy okazji gratuluje pismu, bo właśnie przebił sprzedażą „Politykę". "Poza innymi źródłami tego sukcesu katolickiego pisma nie ostatnim zapewne jest fakt, iż coraz więcej Polaków uświadamia sobie, iż jako katolicy niepostrzeżenie stali się we własnym kraju prześladowaną większością" - pisze publicysta.

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław Miłosz
  22.02.2010 13:11

  Pan Ziemkiewicz powinien jednak poszerzyć nieco horyzonty, by tępiąc salonową poprawność samemu w nią nie popadać (lub sugerować, że popada). Otóż, to nie Gość Niedzielny "wypatrzył sejmowy koszmar", tylko ktoś inny.

  Poza tym drobnym sprostowaniem i przestrogą - to dobrze, że i Gość Niedzielny i taki poczytny publicysta jak p. Rafał Ziemkiewicz nagłaśniają sprawę tej ustawy, gdyż inaczej przeszła by po cichutku przez wszystkie etapy legislacji i ocknęlibyśmy się dopiero konsumując jej skutki. A tak to jest jeszcze szansa, że trafi tam gdzie jej miejsce - do parlamentarnego kosza.

 • renata155
  22.02.2010 15:09
  no cóż-jeśli ta ustawa,to naprawdę taki śmieć i pomyłka..to przypuszczam,że jednak do śmietnika nie trafi-i zostanie zalegalizowana..jak inne polskie śmieci i niewypały
 • gadeusz
  16.06.2010 21:38
  mozna jeszcze cos zrobic, np:

  1. podpisac sie pod inicjatywa zmiany ustawy
  http://www.lepszeprawo.pl/

  2. wyslac e-mail z zadaniem veta do marszalka po prezydenta
  http://www.rzecznikprawrodzicow.pl/20100614_prosbaoweto.php

  3. zazadac od po prezydenta veta na facebook
  http://www.facebook.com/pages/Rodziny-prosza-marszalka-Komorowskiego-o-weto-ustaw-przemocowej/101599753224662

  4. informowac znajomych

  5. wstawiac linki powyzszych stron do komentarzy i innych stron w sieci, zeby byly lepiej pozycjonowane w google
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »