W Jerozolimie archeolodzy z Uniwersytetu Hebrajskiego odsłonili odcinek starożytnych murów miasta, który może pochodzić nawet z X wieku p.n.e. - informuje agencja AFP.
Fragment muru o długości 70 metrów i wysokości 6 metrów został odkryty na Wzgórzu Ofel, między Miastem Dawida na jego szczycie, a południową częścią muru okalającego Wzgórze Świątynne.
Wzgórze Ofel położone w południowo-wschodniej części Jerozolimy, na południe od Wzgórza Świątynnego poza linią murów dzisiejszej Starej Jerozolimy, jest kolebką miasta obejmującego w X w. p.n.e. tylko najwyższą część wzgórza.
Jak poinformował archeolog Eilat Mazar, najprawdopodobniej odkryty mur został zbudowany pod koniec X w. p.n.e., w czasach panowania króla Salomona.
Salomon władał Zjednoczonym królestwem Izraela w latach ok. 970-930 p.n.e., doprowadzając państwo do szczytów powodzenia, a w czasach jego panowania powstało wiele nowych dróg i budowli, w tym Świątynia Jerozolimska, pałac królewski, mury jerozolimskie oraz rozbudowywane były inne miasta.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.