Szef MSZ Radosław Sikorski zaapelował w czwartkowej rozmowie z PAP do sił politycznych i mediów o "niepodgrzewanie atmosfery" w sprawie Białorusi, tak aby eksperci polsko-białoruscy mogli wypracować rozwiązania korzystne dla polskiej mniejszości w tym kraju.
Sikorski, który w czwartek w Kijowie spotkał się z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką, poinformował, że Łukaszenka zgodził się na powstanie grupy ekspertów, którzy mieliby znaleźć satysfakcjonujące dla obu stron rozwiązania w sprawie polskiej mniejszości.
"Apelowałbym do mediów i sił politycznych w Polsce, aby pozwolić ekspertom wykonać tę zakulisową pracę bez podgrzewania atmosfery, bez prowokacji, tak aby za jakiś czas Polacy (na Białorusi-PAP) mogli działać w autonomicznych strukturach, a Polska i Białoruś mogły rozwijać stosunki gospodarcze, kulturalne i polityczne" - powiedział Sikorski.
W ubiegłym roku całkowita produkcja wodoru w Chinach przekroczyła 36 mln ton.
Jej zdaniem konieczne jest wzmocnienie dialogu ze Stanami Zjednoczonymi na równych prawach.
Tym razem najpewniej był to dron przemytników. Kontrabandy nie znaleziono.
"Operacja policyjna trwa. Nadal apelujemy do ludzi, aby unikali tego obszaru".