Będzie pikieta ws. rozpoczęcia prac nad "Zatrzymaj aborcję"

We wtorek zbierze się Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. To ona ma zająć się projektem #ZatrzymajAborcję. Ale się nie śpieszy.

6 lutego o godzinie 15:30 sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zbierze się po raz pierwszy od chwili pierwszego czytania obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję. To właśnie do tej komisji został skierowany projekt chroniący życie niepełnosprawnych dzieci. Komisja nie zamierza jednak zajmować się projektem przez najbliższe pół roku.

W tym samym czasie co 8 godzin w którymś z polskich szpitali jest brutalnie zabijane małe niewinne dziecko, a 830 000 obywateli, którzy podpisali się pod nowelizacją, oczekuje rychłego uchwalenia prawa ratującego chore dzieci przed aborcją.

Fundacja Życie i Rodzina organizuje o 15:30 pikietę antyaborcyjną pod Sejmem, w trakcie której jej działacze będą uświadamiać, jak bardzo potrzebna jest zmiana prawa aborcyjnego i objęcie życia niepełnosprawnych dzieci taką samą ochroną jaką cieszą się obecnie dzieci zdrowe.

Bezpośrednio przed pikietą, o godzinie 15:00, przewidujemy briefing prasowy przedstawicieli Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej przy stoliku dziennikarskim na korytarzu Sejmu.

Członkowie Fundacji podkreślają, że Sejm powinien niezwłocznie podjąć prace nad projektem, który cieszy się rekordowym poparciem Polaków i jest wyrazem ich troski o bezpieczeństwo nienarodzonych dzieci. Deklarują gotowość do rozmowy o projekcie w każdej chwili, także w najbliższy wtorek. Dopisanie do porządku obrad komisji punktu dotyczącego projektu #ZatrzymajAborcję wymaga jedynie skorzystania przez posłów z prostej procedury uzupełnienia porządku obrad przewidzianej w regulaminie Sejmu i często stosowanej w trakcie prac parlamentarnych.

Także sama konstrukcja projektu sprawia, że nie wymaga on długiej dyskusji. Wykreślenie jednej przesłanki z obecnie obowiązującej ustawy aborcyjnej jest sprawą prostą i niekontrowersyjną. Nie ma też wątpliwości, że zabijanie dzieci nie powinno być nigdy traktowane jako jedna z metod prowadzenia przez państwo polityki społecznej i/lub prorodzinnej. Wierzymy, że Komisja Polityki Społecznej i Rodziny podzieli pogląd wyrażony przez obywateli i podejmując prace nad projektem #ZatrzymajAborcję aktywnie przyczyni się do zaprzestania zabijania dzieci w polskich szpitalach.

«« | « | 1 | » | »»
 • jan
  05.02.2018 15:25
  Zakaz aborcji zależy od jednego zwykłego posła - szkoda że tygodnik katolicki nie chcąc urazić swego idola nie kieruje protestów we właściwym kierunku.
 • Godzilla
  05.02.2018 15:52
  Nie, to nie "aborcja" zabija dzieci. Decyzję o przerwaniu ciąży podejmuje zawsze matka. Nie lobby aborcyjne, nie feministki ani "lewacy". Dlatego moim zdaniem zupełnie nie tędy droga. Zakaz nic nie zmieni jeśli rodzona matka NIE chce własnego dziecka, a raczej nie chce TAKIEGO dziecka. Dlatego przede wszystkim jestem za edukacją, najlepiej w formie pozytywnej kampanii społecznej, że wynik kariotypu ZD czy zespól Turnera to nie wyrok. Plus rzetelne wsparcie państwa i likwidacja nonsensownych przepisów np zakaz pracy dla opiekuna osoby niepełnosprawnej. Druga sprawa, o czym już pisałam, informacja o możliwości leczenia niektórych wad np rozszczepu kręgosłupa. I wreszcie aspekt trzeci: Moim zdaniem należy pozostawić wybór rodzicom, których dzieci nie maja szans na żywe urodzenie lub przeżyją kilka chwil/ godzin w cierpieniu po porodzie. W takich przypadkach to nie decyzja o życiu lub śmierci tylko decyzja o możliwie godnym odejściu i minimalizowaniu cierpienia matki i dziecka.
 • mee...
  05.02.2018 22:07
  Nonszalacja rzadu w przypadku gdy czas sie liczy jest zastanawiajaca...najwyrazniej sondaze wziely gore nad zyciem.
 • mee...
  05.02.2018 22:12
  Jezeli chodzi o zycie, to nawet matka nie moze decydowac o cudzym zycie...bo juz za pobicie dziecka matke sie skuwa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  23°C Wtorek
  wieczór
  18°C Środa
  noc
  15°C Środa
  rano
  16°C Środa
  dzień
  wiecej »