Suski kluczy w sprawie ustawy aborcyjnej

Uważam, że ws. ustawy aborcyjnej w Polsce jest wypracowany pewien kompromis i on nie jest zły - powiedział w środę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Podczas wywiadu z Suskim w radiu RMF FM przytoczone zostały słowa metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego, który w poniedziałek podczas Mszy świętej w Dzień Świętości Życia w bazylice Mariackiej w Krakowie powiedział, że rządzący powinni wsłuchać się w głos obywateli tak jak w przypadku pensji wysokich urzędników państwowych i powiedzieli jednoznacznie "stop aborcji".

Suski powołał się na opublikowany pod koniec marca sondaż Kantar Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24, z którego wynikało, że 75 proc. Polaków sprzeciwia się zmianie obowiązującego prawa aborcyjnego, a 17 proc. ankietowanych jest za. Minister zauważył, że "jeżeli mamy się wsłuchiwać w głos społeczeństwa, to większość zdecydowana jest przeciw".

Pytany, czy to nie jest jednak tak, że PiS ma poważny problem z ustawą "Zatrzymaj aborcję", bo z drugiej strony nie chce walczyć z Kościołem, więc "najlepiej byłoby, gdyby to samo zniknęło", Suski odpowiedział: "no tak, taka jest często sytuacja w polityce, że jest się między młotem a kowadłem". Dodał, że "w polityce jest tak bardzo często, że są rozbieżne oczekiwania". Dopytywany, jak PiS wybrnie z tej sytuacji odpowiedział: "nie wiem, zobaczymy". "Mogę panu powiedzieć, że jestem jednym z nielicznych posłów, którzy nie głosowali za zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Nawet miałem okupację biura (poselskiego) przez pewną organizację pro-life" - podkreślił minister.

"Ja osobiście uważam, że jest pewien kompromis w Polsce wypracowany i on nie jest zły" - powiedział.

Dopytywany, czy ten kompromis powinien zostać zachowany odpowiedział: "to jest tak, że jesteśmy w Europie państwem, w którym przepisy są dość restrykcyjne w tej sprawie".

Od redakcji: Poseł Marek Suski używa retoryki zwolenników aborcji, nazywając "zaostrzeniem" ustawy tego, co jest jej faktycznym złagodzeniem - tak aby dzieci nie były zabijane. Podobnie jest, gdy nazywa "restrykcyjnymi przepisami" takie, które pozwalają ratować ludzkie życie. Przytaczamy te jego słowa na zasadzie cytatu, zastrzegając, że w żadnym wypadku się z nimi nie zgadzamy.

Przeczytaj też komentarz Kompromis Suski-Blaszczak.

«« | « | 1 | » | »»
 • Fcv
  11.04.2018 16:28
  I przyjmuję komunię ?
 • Tomaszszcz
  11.04.2018 20:54
  5 NIE ZABIJAJ ! PANIE SUSKI ! Zna Pan przykazania BOŻE ? Nie zna Pan! I Pan jest katolikiem? Żart! Jest 10 PRZYKAZAŃ ! Które Pan łamie! Pan do KOMUNII ŚWIĘTEJ przystępuje? To jest to Komunia święta SWIĘTOKRADCZA!
 • Tomaszszcz
  11.04.2018 22:58
  5 NIE ZABIJAJ ! PANIE i Panowie posłowie ż PIS! Wy o tym PRZYKAZANIU i o wszystkich przykazaniach zapomnieliscie ! Wstyd i hańba!
 • gość
  11.04.2018 23:15
  Droga Redakcjo, nie cytujcie Suskiego, Dudy, Macierewicza. I tym podobnych. Po co się tym zajmujecie? Jak Ktoś jest za to poczyta w "Do Rzeczy" czy jak tam. Jak ktoś przeciw to oczywiście w TVN. Czy Wy nie widzicie, że przedrukowując info z PAP promujecie te nic nie wnoszące persony? Mam wrażenie, że Prezydent ma u Was specjalne względy, bo czego nie zrobi to o tym piszecie. A cała reszta jakoś dystansuje się od niego, całkiem słusznie - bo baaardzo słaby. Suski... łoj...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  10°C Wtorek
  dzień
  10°C Wtorek
  wieczór
  11°C Środa
  noc
  11°C Środa
  rano
  wiecej »