"Gdy rodzina będzie silna, to Polska będzie silna"

Gdy rodzina będzie silna, to Polska będzie silna - powiedział w niedzielę w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie) marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski podczas spotkania z mieszkańcami. Dodał, że wielkim sukcesem PiS jest to, że dzieci w Polsce nie żyją w ubóstwie.

"W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Bardzo byśmy chcieli, żeby świętowanie było godne. Premier dwa tygodnie temu zapowiedział wywieszanie biało-czerwonych flag na urzędach. Bardzo proszę państwa o to, żebyście wszyscy wywiesili flagi w nadchodzące święta narodowe" - podkreślił w Chełmnie Karczewski, który rozdał flagi uczestnikom spotkania. "Bardzo chcemy, żeby Polska była biało-czerwona. Wiem, że mamy różne poglądy, ale chciałbym, żebyśmy mieli szacunek do naszego państwa" - mówił.

Marszałek Senatu wskazał, że spotkania z Polakami w całym kraju są dla Prawa i Sprawiedliwości ogromnym źródłem wiedzy. Dodał, że takie spotkania PiS organizuje po raz kolejny, żeby wsłuchiwać się w głosy Polaków i nanosić korekty na swój program zmian w kraju.

Nawiązał do kończącego się w niedzielę w Toruniu XXI Forum Polonijnego, w którym uczestniczył.

"Jest wielkie zainteresowanie Polonii Polską. Wiem, że w Chełmnie było wcześniej bardzo duże bezrobocie i mam świadomość, że część osób pochodzących z tego miasta stanowi tę Polonię. Są dobre sygnały od rodaków za granicą, którzy dostrzegają, że w Polsce jest coraz bezpieczniej, kraj się modernizuje, rozwija, a bezrobocie spada. Dobrą wiadomością dla nas jest to, że niektóre osoby już wróciły z emigracji, a kolejne noszą się z takim zamiarem" - wspomniał Karczewski.

Stwierdził, że PiS bardzo zależy na silnej rodzinie.

"Gdy rodzina będzie silna, to Polska będzie silna. My o tę rodzinę dbamy. Bardzo mocno krytykowano nasz program, który miał być nierealny i niemożliwy do wprowadzenia. Okazało się, że jest inaczej" - powiedział Karczewski. Dodał, że wielkim osiągnięciem PiS i wynikiem wprowadzenia programu "Rodzina 500 Plus" jest doprowadzenie do stanu, w którym dzieci w Polsce nie żyją w ubóstwie.

«« | « | 1 | » | »»
 • marek
  29.04.2018 12:50
  500+ to nie wszystko,choć jest b.ważne;ważniejsze,by państwo przestało być właścicielem ludzi/rodzin/dzieci;a to umożliwiają mu liczne przepisy prawa,oparte o tzw.polityczną poprawność
 • Zetzet
  29.04.2018 13:26
  Panie Marszałku, ale kiedy zatrzymacie zabijanie nienarodzonych dzieci?
 • albert
  29.04.2018 13:58
  Cóż za obłuda! Czy może być silna rodzina, gdy pozwala się na mordowanie w łonach matek, przyszłe matki i ojców się deprawuje, a młodym ludziom blokuje się możliwość zakładania rodzin, przez ogólnie pojęte blokowanie możliwości samodzielnego życia? PiS coraz bardziej wchodzi w buty PO!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  wieczór
  -1°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  0°C Sobota
  dzień
  wiecej »